Jaką taśmę do pakowania wybrać?

14.03.2023
Taśmy spinające z polipropylenu (PP)
Są to najbardziej popularne taśmy spinające, przeznaczone przede wszystkim do spinania kartonów i pudełek oraz lżejszych wiązek towarów. Można je stosować zarówno do spinania ręcznego, jak i maszynowego. Nie nadają się do spinania ciężkich towarów na paletach itp. Ich zaletą jest niewielka waga i duża wytrzymałość. Do łączenia taśm najbardziej odpowiednie są zapinki metalowe XL. Taśma dostarczana jest w gilzach o średnicy 200 lub 406 mm. Koszt jednego metra taśmy PP to ok. dziesięciu groszy. Jest to najtańsza wersja taśmy spinającej
Taśmy spinające z poliestru (PES)
Najbardziej odpowiednim obszarem zastosowania pasów PES jest kotwiczenie i mocowanie ładunków w środkach transportu. Taśmy te są nowoczesnym i przyjaznym dla środowiska zamiennikiem taśm stalowych. Ich zaletą jest ekstremalna wytrzymałość na rozciąganie, wysoka odporność na uderzenia i minimalne wydłużenie. Połączenia wykonywane są za pomocą drucianych spinek. Te mogą być albo galwanizowane, odpowiednie dla środowiska zewnętrznego, albo fosforanowane, co zwiększa tarcie i tym samym wytrzymałość połączenia. Dzięki swojej elastyczności, taśmy PES nie niszczą materiału i mogą zostać ponownie wykorzystane. Nie należy ich używać do spinania towarów o ostrych krawędziach, gdzie mogłyby zostać przedarte. Taśmy sprzedawane są w gilzach 60 i 76 mm. Koszt jednego metra taśmy PES to kilkadziesiąt groszy i wynosi mniej więcej jedną dziesiątą w porównaniu z użyciem stalowej taśmy spinającej.
Taśmy spinające ze stali
Są najstarszym materiałem używanym do zabezpieczania ładunków wielkogabarytowych. Ich stosowanie jest stopniowo zastępowane przez bardziej korzystną ekonomicznie i ekologicznie alternatywę, jaką są taśmy PES. Nadal są one stosowane na przykład w budownictwie, gdzie służą do spinania bloków betonowych itp. Jednak również tutaj stosowana jest taśma PES w połączeniu z elementami zabezpieczającymi przed przedarciem. Koszt zastosowania taśmy stalowej wynosi około dwóch złotych za metr i jest to obecnie najdroższa opcja dla materiałów wiążących.
Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys