Jaką skrzynkę pocztową wybrać?

13.03.2023

Na skrzynce pocztowej nie warto oszczędzać. Źle dobrana skrzynka na listy może szybko ulec zniszczeniu, a przy złej pogodzie doręczone listy mogą rozmoknąć. Na co więc warto zwracać uwagę, wybierając skrzynkę pocztową? 

Najpierw należy pomyśleć o wielkości przesyłek, które będą trafiały do twojej skrzynki pocztowej. Jeśli spodziewasz się tylko sporadycznych rachunków i podobnych przesyłek, nie ma potrzeby kupowania czegoś dużego. Jeżeli jednak szukasz skrzynki na listy np. do firmy, w której codziennie otrzymujesz dużo poczty, warto kupić skrzynkę o większych wymiarach.

  • Jeżeli otrzymujesz codzienne gazety i ulotki, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w skrzynkę z gazetnikiem. Jeżeli nie życzysz sobie ulotek reklamowych, to warto oznaczyć skrzynkę pocztową naklejką informującą o zakazie wrzucania ulotek.
  • Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, czy skrzynka będzie umieszczona w domu, czy też na zewnątrz. W zadaszonym miejscu nie trzeba się przejmować materiałem ani tym, jak bardzo zakryty jest górny otwór. Jeżeli jednak skrzynka pocztowa ma być przymocowana do ogrodzenia (lub w innym miejscu na zewnątrz, gdzie istnieje ryzyko deszczu), ważne jest, aby była wykonana ze stali nierdzewnej lub innego materiału, który wytrzyma niekorzystne warunki pogodowe. Warto zwrócić uwagę także na sposób wrzucania listów, aby zapobiec przedostawaniu się wody do skrzynki.
  • W przypadku skrzynek pocztowych, które są zainstalowane na przykład w budynkach wielorodzinnych, warto zainwestować w wysokiej jakości zamek, który odstraszy niepożądanych gości z zamiarem wyjęcia ważnych dokumentów ze skrzynki pocztowej.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys