Wskazówki: Jak efektywnie planować

18.08.2022

Nasza głowa jest dobrym nośnikiem pamięci, ale od czasu do czasu traci zdolność zapamiętywania dokładnie w tym momencie, w którym tego potrzebujemy. Takie sytuacje są dość powszechne i przytrafią się nawet najbardziej zorganizowanej jednostce. Problem pojawia się jednak, gdy sytuacje te stają się powtarzalne i tworzą problemy osobiste i zawodowe, których nie można dłużej ignorować.
Skuteczne zarządzanie czasem jest więc nie tylko korzystne dla naszych osobistych relacji, ale także sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni. Ponadto staranne zorganizowanie czasu zajmuje minimum czasu i energii. Czy wiesz, że 1 minuta planowania może zaoszczędzić Ci nawet 10 minut pracy?
Organizując i planując swój czas, nie tylko sprawniej wykonujemy pracę, czujemy się pewniej, ale także zaspokajamy inne aspekty naszego życia — finansowe, emocjonalne i społeczne.

Zanim jednak zaczniemy planować, warto postawić sprawę jasno:

  • Co będziemy planować?
  • Co jest naszym celem?
  • Dlaczego chcemy osiągnąć cel?

Jak zacząć planowanie?

Do uporządkowania list terminów, zadań osobistych i zawodowych lub długoterminowych projektów możesz używać wszelkich dostępnych dzienników, list zadań do zrobienia, które możesz mieć zawsze przy sobie. Jeśli jednak większość dnia spędzasz w jednym miejscu, polecamy sięgnąć po tablice do planowania, które będziesz mieć w zasięgu wzroku każdego dnia.

Tablice do planowania

Magnetyczne tablice do planowania to nieoceniona pomoc w planowaniu i organizacji wszystkich ważnych działań związanych z funkcjonowaniem firmy.
Możesz je wykorzystać na przykład w:
  • gabinecie nad biurkiem,
  • zarządach i salach szkolnych
  • salach konferencyjnych
  • zakładzie pracy z pracą zmianową.

Jednak tablice do planowania są również coraz częściej wykorzystywane w życiu osobistym, dla dzieci i w domu, na przykład w planowaniu zadań domowych, zajęć dodatkowych i sprzątania. Ich niepodważalną przewagą nad innymi jest codzienna dostępność na widoku dzięki montażowi na ścianie, a także wielokrotne użycie dzięki opcji łatwego wymazywania i zaznaczania.

W organizacji tygodniowej najbardziej pomogą Ci na przykład nasze tablice tygodniowe, które pozwalają na najbardziej szczegółową możliwość planowania dni tygodnia, na przykład z układem godzinowym lub półgodzinnym każdego dnia. Zawierają one kolumny dla każdego dnia tygodnia (8 wierszy dla każdego dnia).


Jeśli rozważasz planowanie miesięczne, polecamy korzystanie z tablic do miesięcznego planowania, które pozwalają zaplanować każdy dzień miesiąca (zawierają zwykle 8 kolumn).


Aby schematycznie zaplanować cały rok, polecamy wykorzystanie rocznej tablicy do planowania. Poszczególne kolumny reprezentują miesiące, a wiersze dni w ramach każdego tygodnia (jest 12 kolumn i 32 wiersze).


WSKAZÓWKA: Możesz też dokupić akcesoria w postaci markerów, samoprzylepnych pasków magnetycznych czy zestawów symboli, które nie tylko pomogą Ci zaznaczyć najważniejsze zadania, ale też sprawią, że Twoja tablica będzie bardziej kolorowa i zorganizowana. Nadają się również do sporządzania notatek.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys