Typy osuszaczy

6.03.2023

Temperatura w pomieszczeniu jest ważnym kryterium przy wyborze odpowiedniego osuszacza, zwłaszcza jeśli temperatura w pomieszczeniu ulega wahaniom lub znacznie różni się od temperatury pokojowej. W zależności od temperatury w pomieszczeniu, w którym chcemy osuszyć wilgotne powietrze, wybieramy sam typ osuszacza
W zależności od temperatury w pomieszczeniu, możemy wybrać pomiędzy osuszaczami kondensacyjnymi, przeznaczonymi do pomieszczeń o temperaturze około 20°C, a osuszaczami adsorpcyjnymi, idealnymi do nieogrzewanych, zimnych pomieszczeń, w których temperatura wynosi około 1 do 15°C.

  • Osuszacze kondensacyjne to osuszacze przeznaczone specjalnie do pomieszczeń mieszkalnych o temperaturze pokojowej, gdzie nawet w okresie zimowym temperatura nie spada poniżej około 15°C. Większość osuszaczy kondensacyjnych jest wyposażona w sprężarkę i obieg chłodniczy. Tego rodzaju urządzenia oferują wysoką wydajność osuszania, która uzależniona jest od aktualnej wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Im większa wydajność, tym więcej wody usuwa osuszacz kondensacyjny. 

  • Osuszacze adsorpcyjne przeznaczone są do zastosowania przede wszystkim w pomieszczeniach o niższej temperaturze, takich jak niezamieszkane nowe budynki, piwnice, warsztaty hobbystyczne, garaże, magazyny i inne. Krótko mówiąc, wszędzie tam, gdzie sprężarki kondensacyjne nie mogą służyć w wystarczającym stopniu. Urządzenia te działają w temperaturze już od 1°C. Ich jedyną wadą jest wyższe zużycie energii i niższa wydajność osuszania. Składają się one z wentylatora z filtrem i korpusu sorpcyjnego. 

Nasza wskazówka: Zalecamy, aby przy osuszaczach kondensacyjnych zwracać szczególną uwagę na temperaturę pomieszczenia, ponieważ w niskich temperaturach mogą one zamarzać, co przekłada się na ograniczenie ich funkcjonowania. Wybrane modele mogą się również wyłączać przy niskiej temperaturze w ramach zabezpieczenia samego urządzenia. 

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys