Typy barier ochronnych

13.03.2023

Nie tylko na parkingu, ale także na przykład w magazynie, często zdarza się, że szacowane centymetry nie wystarczą i zamiast łagodnego przejazdu następuje tępe uderzenie, co daje do zrozumienia, że tym razem nasza wyobraźnia przestrzenna nie była najlepsza.
Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów barier ochronnych, które mogą zapobiec nie tylko szkodom materialnym i zdrowotnym w razie uderzenia, ale także samej kolizji.

  • Metalowe bariery podłogowe

Na przykład na parkingu najczęściej widzimy metalowe bariery podłogowe, które oddzielają poszczególne miejsca parkingowe. Ich zasada polega na tym, że są instalowane z przodu miejsca parkingowego. W naszej

  • Bariery łukowe

Ten typ bariery jest praktyczny i szeroko stosowany. Najczęściej stosowany jest w magazynach, np. do wyznaczania ciągów dla pieszych, do zabezpieczania półek, aby zapobiec zderzeniu w czasie przewożenia towaru itp. Bariery te są w różnych wysokościach.

  • Słupki ochronne

Obecnie najczęściej stosowane są słupki ochronne, które można kupić w wersji plastikowej lub metalowej. Zwykle zawierają (lub trzeba je dokupić) linę, łańcuch lub pas samozwijający. Zaletą słupków jest to, że w przeciwieństwie do stałych barier, można je łatwo przenieść w inne miejsce.

  • Odbojnice ścienne

Odbojnice to bardzo praktyczne elementy, powszechnie stosowane głównie w dużych zakładach, w których chroni ściany przed uszkodzeniem np. przez wózek widłowy.

  • Narożniki ochronne

W samych magazynach i warsztatach straszakiem są nie tyle poobijane ściany, co zniszczone narożniki. Pomocne są tutaj bariery narożnikowe lub narożniki ochronne. W naszej ofercie znajdziesz narożniki o różnej wysokości i szerokości.

  • Elastyczne profile ochronne

Ten typ chroni przed urazami spowodowanymi uderzeniem, a także zabezpiecza sprzęt i towary przed uszkodzeniami powstałymi podczas zderzenia.
 

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys