System Body-Balance-Tec

14.03.2023

Ze swojego biura bardzo łatwo możesz zrobić Fitness studio!

Krzesła biurowe, które są wyposażone w system BODY-BALANCE-TEC, mają charakter urządzenia treningowego. Informacja, że krzesło może jednocześnie spełniać funkcję urządzenia sportowego, w pierszej chwili brzmi nieprawdopodobnie. Wykorzystanie tego systemu utrzymuje podczas siedzenia mięśnie pleców w ciągłej aktywności, co pozwala na ciągły trening i wzmocnienie mięśni pleców. System BODY-BALANCE-TEC można wykorzystywać codziennie ale również jako uzupełnienie normalnych ćwiczeń mięśni pleców. Krzesło jest ciekawym rozwiązaniem, które może przyczynić się do polepszenia zdrowia. Korzystanie z patentowanego systemu BODY-BALANCE-TEC przyczyni się do zmian w Twoim życiu. Pomaga przejść z statycznego i niezdrowego sposobu siedzenia do dynamicznego sposobu siedzenia, który pomaga utrzymać kondycję a ponadto może zapewnić odrobinę rozrywki. Trochę ruchu w trakcie siedzenia poprawia dobry chumor, zwiększa motywację i pomaga w otrzymaniu lepszych wyników w pracy.

Poruszanie do przodu

Możliwość regulacji ustawień krzesła obrotowego, takie jak np. permanentny kontakt lub mechanizm synchroniczny, pomagają w utrzymaniu ergonomicznej postawy ciała w trakcie siedzenia i anatomicznie podpierają ciało. Patentowany system BODY-BALANCE-TEC posiada dodatkowe możliwości! Ekstremalne ustawienie nachylenia krzesła w przód powoduje, że siedząca na nim osoba siedzi jak na piłce gimnastycznej bez obciążania kręgosłupa. Środek ciężkości w tej pozycji przesuwa się do przodu, co powoduje automatyczne przystosowanie się kąta nachylenia siedziska, dzięki czemu obszar miednicy ma zawsze optymalne oparcie.

Eksremalny zakres nachylenia kąta siedziska krzesła oznacza dla kręgosłupa i płytek międzykręgowych dużą ulgę. Nieprawidłowa postawa podczas siedzenia jest korygowana dzięki równomiernemu obciążeniu płytek międzykręgowych i ciągłym ćwiczeniom związanym ze zmieniającym się ciśnieniem.

Poruszanie na boki

Podcza siedzenia czasami istnieje potrzeba nachylenia się na bok, np. w celu dosięgnięcia na jakiś przedmiot. Bardzo często są konieczne nienormalne nachylenia na boki i do dołu, kiedy porzebujemy podnieść z ziemi np. reklamówkę lub wysunąć szufladę. Jedną z najważniejszych cech patentowanego systemu BODY-BALANCE-TEC jest jego umiejętność przystosowania się do ruchu ciała na bok i pomocy w jego prawidłowym utrzymaniu. Podłokietniki pochylają się razem z pochyleniem siedziska, dzięki czemu zwiększa się zakres dostępnych miejsc. Dzięki podłokietnikom nie pojawia się nieprzyjemny nacisk na uda przy głębszym nachylaniu się. Ergonimicznie ukształtowane siedzisko nie traci swojej funkcjonalności nawet przy pochylaniu do przodu, do tyłu lub na boki.

U statycznych krzeseł siedzisko nie pochyla się na boki. W związku z tym dochodzi do dużego wyginania się kręgosłupa równocześnie z dużym obciążeniem płytek międzykręgowych. Natomiast system BODY-BALANCE-TEC pomaga w optymalnym wyrówaniu nacisku przy nachylaniu się na boki. Płytki międzykręgowe są równomiernie obciążane. Przy równomiernym obciążaniu mięśni, kręgosłup jest również obciążany równomiernie i dzięki temu pozostaje w prawidłowej pozycji w kształcie podwójnego S.

Poruszanie do tyłu

Statyczne siedzenie jest dla pleców czystą trucizną. Patentowany system BODY-BALANCE-TEC uniemożliwia sztywne siedzenie. Przeciwnie, pobudza do częstej zmiany pozycji przy siedzeniu, do tzw. „balansowania”. Z naturalnego ruchu ciała pojawia się automatycznie pozytywny wpływ na zdrowie. Każdy najmniejszy ruch jest dynamiczny. Np. oparcie podczas rozmowy telefonicznej lub czytania jest nie tylko odpoczynkiem dla ciała, ale jednocześnie pomaga utrzymać organizm w ruchu.

Patentowany system BODY-BALANCE-TEC anatomicznie wspiera prawidłowe utrzymanie ciała podczas siedzenia, wykorzystując również oparcie. Ruchoma i mechaniczna regulacja oparcia i siedziska automatycznie utrzymuje prawidlowy kąt między obszarem miednicy i ud. Obieg krwi nie jest ograniczany, jest pobudzany przez ciągły ruch siedziska. Dynamiczny pochyb zwiększa ilość tlenu w krwi, dzięki czemu poprawia się koncentracja i wydajność człowieka, poprawia się samopoczucie zarówno fizyczne jaki psychiczne. Równocześnie w ruchu są również nogi, co pobudza obieg krwi w żyłach, dzięki czemu zapobiegamy zatorom.

Rozłożenie wagi na siedzisku jest zawsze optymalne. Również specjalne ergonomiczne ukształtowanie siedziska ma pozytywny wpływ na życiowe funkcje człowieka.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys