Rodzaje uchwytów do telewizorów

6.03.2023

Rodzaj uchwytu do telewizora to podstawowe kryterium przy wyborze samego uchwytu, kiedy w pierwszym kroku określasz nie tylko to, jak chcesz ustawić uchwyt na ścianie, ale także to, jak bardzo chcesz go obsługiwać po zamontowaniu. Na rynku istnieje niezliczona ilość rodzajów uchwytów do telewizorów, z których każdy spełnia swoje określone zadanie, dlatego spisaliśmy dla Ciebie poszczególne rodzaje uchwytów wraz z ich cechami.

STAŁY ​​UCHWYT DO TELEWIZORA

Stały uchwyt do telewizora jest podstawowym rodzajem mocowania i zazwyczaj najtańszym. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest regulowany i dlatego jest idealny zwłaszcza wtedy, gdy nie chcesz w żaden sposób manipulować telewizorem. Stały uchwyt ścienny do telewizora ma zwykle dużą nośność w porównaniu z innymi uchwytami i jest najkorzystniejszy pod względem zajmowanej przestrzeni. Zajmuje najmniej miejsca dzięki niewielkiej odległości od ściany.

• SKŁADANY UCHWYT DO TELEWIZORA

Z drugiej strony składany uchwyt do telewizora zapewnia przynajmniej częściowe ustawienie w porównaniu z uchwytem stałym. Dzięki niemu możesz wygodnie pochylić telewizor w górę lub w dół. Maksymalne nachylenie uchwytów składanych wynosi zwykle około 20°.

• PRZEGUBOWY UCHWYT DO TELEWIZORA

Najbardziej rozpowszechnionym typem uchwytów do telewizorów są uchwyty przegubowe (obrotowe), które już teraz zapewniają znaczną elastyczność i możliwość pozycjonowania. Przy montażu ich na ścianie powstanie również większa przestrzeń między ścianą a telewizorem. Z drugiej strony w porównaniu do uchwytów stałych mają mniejszą nośność. Do wyboru są dwa rodzaje uchwytów przegubowych, z wysuwanym ramieniem lub bez.

Przegubowe uchwyty do telewizora z wysuwanymi ramionami przegubowymi umożliwiają natychmiastowe nachylenie telewizora pod różnymi kątami widzenia. Telewizor można również łatwo oddalić lub obrócić na boki, nawet o 90° w przypadku wybranych modeli.

Przegubowe uchwyty do telewizora bez ramienia przegubowego zapewniają niewielkie pochylenie i, w zależności od wielkości telewizora, także przyzwoity obrót na boki.

• UCHWYT DO TELEWIZORA Z REGULACJĄ WYSOKOŚCI

Uchwyty do telewizora z regulacją wysokości to rodzaj uchwytu, który zapewnia te same funkcje, co uchwyt przegubowy, ale pozwala również dostosować najbardziej odpowiednią wysokość telewizora, dokładnie zgodnie z potrzebami, nawet po instalacji. Ponadto obsługa podczas zmiany wysokości jest bardzo prosta i nie wymaga użycia narzędzi.

• UCHWYT SUFITOWY DO TELEWIZORA

W przypadku, gdy nie masz już miejsca na ścianie lub nie ma możliwości przymocowania uchwytu do ściany, na przykład ze względu na jego grubość, odpowiednią opcją jest sufitowy uchwyt do telewizora, który umożliwia jednoczesną i 100% ustawialność. Możesz łatwo dostosować nie tylko nachylenie, obrót, ale także wysokość.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys