Rodzaje powierzchni tablic do pisania

13.03.2023

Materiał i rodzaj powierzchni tablicy do pisania jest głównym czynnikiem, który decyduje o jej jakości i przydatności do użytku. W naszej ofercie znajdziesz następujące rodzaje materiałów/powierzchni tablic do pisania:

Tablicę z powierzchnią niemagnetyczną

Są to podstawowe rodzaje tablic, w których powierzchnia do pisania wykonana jest z tworzywa sztucznego – melaminy. Dlatego tego rodzaju tablice czasami określane są również jako tablice melaminowe. Główną zaletą tych tablic jest ich niska cena. Oferowane tablice mimo wszystko są wysokiej jakości i nadają się do okazjonalnego użytku w domu lub biurze.

Tablice magnetyczne

Tablice do pisania z powierzchnią magnetyczną są najczęściej spotykanym rodzajem tablic. Powierzchnia do pisania tych tablic wykonana jest z blachy stalowej, na którą nakładana jest warstwa białego lakieru odpornego na zarysowania. Zaletą tablic magnetycznych jest możliwość wykorzystania magnesów do przyczepiania notatek, informacji itp. Tablice magnetyczne nadają się do ogólnego zastosowania w firmach, salach konferencyjnych lub prezentacyjnych itp.

Tablice ceramiczne

Tablice do pisania z powierzchnią ceramiczną to najbardziej jakościowy rodzaj tablic do pisania. Powierzchnia składa się z płyty stalowej, na którą nakładana jest warstwa ceramiczna, która następnie wypalana jest w wysokiej temperaturze 800°C. Dzięki temu tablica uzyskuje wysoką odporność na zarysowania. Tablice ceramiczne nadają się do częstego użytkowania w biurach, salach szkoleniowych i konferencyjnych lub szkołach.
Do zastosowania w szkołach oferujemy również tablice ceramiczne o kolorze zielonym, które umożliwiają pisanie kredą.

Tablice projekcyjne

Tablice projekcyjne wykonane są z blachy stalowej, na której znajduje się specjalna warstwa malowana na biało, która nie odbija światła. Dzięki temu możesz używać tej tablicy zarówno do pisania, jak i do wyświetlania obrazu z projektora. Ze względu na swoje właściwości tablic te nadają się szczególnie do sal konferencyjnych i prezentacyjnych.

Szklane tablice do pisania

Tablice wykonane są ze szkła hartowanego, pod którym znajduje się blacha, na którą nakładana jest warstwa kolorowa. Dzięki temu szklane tablice są magnetyczne. Jednak magnesy muszą być bardzo silne, wykonane z neodymu – właśnie takie magnesy w ilości 2 szt. zawarte są w opakowaniu wraz z każdą dostarczaną przez nas szklaną tablicą. Do pisania na szklanych tablicach magnetycznych stosowane są specjalne markeryNowoczesny, stylowy wygląd i doskonałe wzornictwo sprawiają, że szklane tablice magnetyczne nadają się do zastosowania szczególnie w biurze lub w domu. Do czyszczenia szklanych tablic magnetycznych można użyć dowolnej ściereczki, szmatki z mikrofibry, gąbki lub środków do czyszczenia okien.

Tablice łączone

Tablice łączone są idealne do zastosowania jako tablice ogłoszeń ponieważ zawierają zarówno białą powierzchnię magnetyczną do pisania za pomocą markerów, jak również część z tkaniny lub korka do przypinania wiadomości, notatek lub ulotek.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys