Rodzaje podłokietników krzeseł

13.03.2023

Podłokietniki zapewniają niezbędne podparcie łokci i przedramion. Nie tylko praca z myszką i klawiatura będzie dla Ciebie wygodniejsza, ale także odciąży Twoje stawy łokciowe, szyjne i barkowe. Podłokietniki są absolutną koniecznością do całodziennego oraz ergonomicznego siedzenia przy komputerze.

  • Podłokietniki stałe

Podłokietniki stałe to podstawowy rodzaj podłokietników. Są mocno przymocowane do krzesła biurowego, dzięki czemu lepiej sprawdzają się w krótszej pracy przy komputerze lub w salach konferencyjnych.

  • Podłokietniki składane

Składane podłokietniki dają możliwość ich złożenia w dowolnym momencie. Dzięki temu np. z łatwością wsuniesz krzesło pod mniejsze biurko lub stół do pracy. Możesz również swobodnie rozciągać się i rozluźniać ramiona podczas pracy.

  • Podłokietniki z regulacją wysokości

Podłokietniki z regulacją wysokości umożliwiają regulację podłokietników w górę lub w dół, w wygodnej pozycji dokładnie dopasowanej do Twojego wzrostu i stołu, przy którym pracujesz. Możesz łatwo ustawić żądaną pozycję za pomocą bocznych dźwigni lub pociągając i naciskając podłokietniki, zależnie od zastosowanego mechanizmu.

  • Podłokietniki z regulacją wysokości i szerokości

Możesz regulować podłokietniki z regulacją wysokości i szerokości nie tylko w górę lub w dół, ale także w poziomie bliżej lub dalej od ciała.

  • Podłokietniki z regulacją wysokości, głębokości

Te podłokietniki poza regulacją w górę lub w dół umożliwiają również regulację głębokości górnej części do przodu lub do tyłu. Z łatwością dopasujesz je do łokci i długości dłoni.

  • Podłokietniki z regulacją wysokości, rotacją

Kolejnym typem są podłokietniki z regulacją wysokości i rotacją. Dzięki nim można wygodnie regulować wysokość podłokietników w górę lub w dół oraz górną część podłokietników obracając je na boki. Ten wariant docenisz np. podczas pracy z wieloma monitorami lub z szerokim blatem.

  • Podłokietniki 3D

Coraz popularniejszym typem są tak zwane podłokietniki 3D, które oferują wielofunkcyjne możliwości regulacji nie tylko wysokości, ale także głębokości i obrotu. Uwzględniając wysokość podłokietników w górę lub w dół, możesz łatwo dostosować głębokość górnej części do przodu lub do tyłu, a także jej obrót w boki dokładnie według swoich potrzeb. Dzięki tym cechom najlepiej nadają się zatem do całodziennej pracy przy komputerze.

WSKAZÓWKA: Podłokietniki powinny znajdować się na tej samej wysokości co stół, aby wydłużyć blat. Zalecaną wysokość podłokietników należy również wytworzyć umieszczając uwolnione ramiona na podłokietnikach pod kątem 90 °, gdy podłokietnik jest wyżej niż łokieć.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys