Rodzaje materiałów, z których wykonane są krzesła biurowe

16.10.2023

Wybierając nowy fotel biurowy, decydujemy nie tylko na podstawie jego parametrów, ale także naszych osobistych preferencji. Na przykład po to, aby krzesło służyło naprawdę długo, aby nie uległo przetarciu lub od czasu do czasu wytrzymało rozlanie porannej kawy. Dlatego teraz przyjrzymy się zaletom i wadom różnych materiałów, takich jak tkanina, siatka oraz różnicy między prawdziwą skórą a nowoczesną skórą ekologiczną.

Tkanina

Tkanina komercyjna, używana do obicia krzeseł biurowych nie jest taka sama jak tkanina używana do produkcji odzieży. Jest to najbardziej rozpowszechnione obicie z największym wyborem kolorów oraz kreatywnych wzorów i dekoracji. Dzięki zastosowaniu tkaniny fotel biurowy jest nie tylko wygodny i dlatego nadaje się do całodziennego siedzenia w pracy, ale także utrzymuje przyjemne ciepło w okresie zimowym. Nie bez powodu mówi się, że tkanina jest „psychologicznie” ciepła. Wspomniana cecha przestaje być zaletą w miesiącach letnich, kiedy obicie z tkaniny nie zapewnia wystarczającego przepływu powietrza. Tkanina latem gromadzi ciepło, co powoduje nadmierne pocenie.

Należy uważać przy rozlaniu napojów lub zabrudzeniu, ponieważ tkanina jest trudniejsza do czyszczenia i konserwacji. Fotel biurowy z tkaniny długo schnie i nie można go używać przez kilka godzin. Tkanina jest również wrażliwa na wilgoć i pochłanianie zapachów. Dlatego nie polecamy fotela z tkaniny do stosowania np. w gabinetach i placówkach medycznych.
Siatka

Siatka to trwała tkanina syntetyczna przypominająca sieć. To, co wyróżnia ją spośród innych rodzajów obicia krzeseł biurowych, to niezrównana oddychalność i optymalna cyrkulacja powietrza, którą docenisz szczególnie w miesiącach letnich. Doskonale radzi sobie w sytuacjach stresowych. Jest odpowiednia do całodziennego siedzenia w pracy i, w przeciwieństwie do krzesła z tkaniny, jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Krzesła biurowe z siatki zapewniają zazwyczaj najnowocześniejsze mechanizmy ergonomicznego siedzenia. Nie mają jednak tak szerokiego wyboru wzorów i kolorów i nie dla wszystkich osób sztuczna siatka jest wygodna do siedzenia.


Prawdziwa skóra

Prawdziwa skóra to najstarszy materiał naturalny, znany od czasów prehistorycznych. Fotel biurowy z prawdziwej skóry wygląda reprezentacyjnie i często jest oznaką bogactwa.

Skóra naturalna, która została zastosowana w miejscach obciążonych obciążeniem krzesła, jest nieoceniona zwłaszcza ze względu na jej trwałość w porównaniu z innymi materiałami, a także trwałość kolorów i odporność na ścieranie.

Jest bardzo łatwa do czyszczenia za pomocą bawełnianej szmatki. Utrzymuje ciepło w miesiącach zimowych i łatwo się naprawia poprzez łączenie.

Jednak, podobnie jak inne rodzaje obicia, również prawdziwa skóra ma swoje słabe strony. Na przykład, wielu ludzi może zniechęcić jej wyższa cena, chłonność lub nieprzepuszczalność, co związane jest z większym poceniem się podczas siedzenia. Nie należy również wystawiać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani trzymać w pobliżu grzejników, ponieważ traci ona wtedy swoje wyjątkowe właściwości. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, czyszczeniu i stosowaniu pasty do skóry, będzie ona służyć przez wiele lat.
Ekoskóra

Skóra ekologiczna to dwuwarstwowy, nowoczesny materiał, często mylony z dawnym materiałem skóropodobnym, który zawierał warstwę z polichlorku winylu. W porównaniu z materiałem skóropodobnym, skóra ekologiczna jest jednak dwuwarstwowa, gdzie górna warstwa to 100% poliuretan, a jej spód to 100% dzianina bawełniana. Poza wyglądem i fakturą ma niewiele wspólnego z prawdziwą skórą, dlatego jako jeden z niewielu materiałów jest odpowiednia także dla alergików!

Podobnie jak skóra, może być czyszczona wilgotną bawełnianą szmatką i jest bardzo odporna na ścieranie, mocna, a przede wszystkim obustronnie oddychająca. Można wręcz powiedzieć, że oddycha. Oferuje też większy wybór kolorów i można ją kupić po znacznie niższej cenie. Jeśli coś się z nią stanie, można ją łatwo zszyć na maszynie do szycia. Z drugiej strony jest mniej odporna na kontakt z płynami i ma mniejszą trwałość w porównaniu ze skórą. Można ją jednać impregnować. Podobnie jak prawdziwa skóra, wymaga ona regularnej pielęgnacji.
Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys