Rodzaje barier parkingowych

13.03.2023

Ograniczniki i słupki parkingowe służą do blokowania wjazdu samochodów do stref dla pieszych, do zamknięcia wjazdu do parków, do ograniczania powierzchni parkingu itp. Wyróżniamy dwa rodzaje:

  • stałe (nieruchome) słupki ochronne i bariery parkingowe są na stałe przymocowane do podłoża i służą do trwałego blokowania dostępu, słupki te składają się z metalowej rury mocno zakotwiczonej do płyty, za pomocą której stopka przykręcona jest do fundamentu.
  • składane pozwalają na złożenie słupka lub bariery parkingowej do ziemi. Słupek i bariera parkingowa są zamykane (po podniesieniu słupek automatycznie się blokuje), rura wraz z mechanizmem składania przymocowana jest do talerza lub płyty fundamentowej. Słupki składane stosowane są w przypadkach, gdy trzeba tymczasowo zrezygnować z bariery z powodu czyszczenia stref dla pieszych, parków, wywozu śmieci, udostępnienia parkingu itp.

Wykończenie powierzchni barier i słupków parkingowych – malowanie proszkowe lub cynkowanie ogniowe. Słupki i bariery parkingowe oznaczone są czerwoną taśmą ostrzegawczą. Ze względu na różne podłoża (beton, asfalt, kostka brukowa...) śruby do zamocowania w podłożu zazwyczaj nie wchodzą w skład dostawy.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys