Jaki wybrać typ słupka odgradzającego?

13.03.2023

Słupki odgradzające są dziś powszechnie stosowane, na przykład podczas imprez kulturalnych, w halach produkcyjnych, w holach różnych budynków lub w korytarzach przed drzwiami pomieszczeń, gdzie akurat odbywa się sprzątanie.
Do wyboru jest kilka rodzajów:

  • Słupki odgradzające z tworzywa sztucznego – jest to typ, który ma raczej praktyczne zastosowanie, nie stanowi on estetycznego uzupełnienia wnętrza lub przestrzeni na zewnątrz budynku. Jest on zazwyczaj tańszy niż słupek ze stali nierdzewnej. Najczęściej jest on stosowany na przykład w halach produkcyjnych lub na placach budowy. Niektóre słupki z tworzywa sztucznego są tak elastyczne, że wytrzymują większość uderzeń i wracają do pierwotnej pozycji. Z tego powodu nadają się do zastosowania również na parkingach. Większość słupków z tworzywa sztucznego można obciążyć wodą, aby zapewnić ich stabilność w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr). W naszej ofercie znajdziesz, na przykład, plastikowe słupki ogrodzeniowe o prostym wyglądzie, które można wykorzystać do ogrodzenia Twojej działki, lub słupki ostrzegawcze.
  • Słupki odgradzające ze stali nierdzewnej – słupki te są zazwyczaj bardziej reprezentacyjne niż słupki z tworzywa sztucznego. Najczęściej można je spotkać we wnętrzach lub przy wejściu do hoteli, restauracji, galerii itp. Ze względu na swoją wagę mają doskonałą stabilność. Specyficznym gatunkiem są słupki z płytą mocującą.
Do samych słupków odgradzających należy zazwyczaj dokupić elementy łączące poszczególne słupki. Konkretnie chodzi o poniższe akcesoria:
  • Łańcuchy plastikowe – lepiej wyglądają w połączeniu ze słupkami, które również są plastikowe. Są one zazwyczaj lekkie i ich montaż na słupku jest łatwy, podobnie jak każda inna obsługa tych elementów. Podobnie jak słupki plastikowe, również łańcuchy są dostępne w wersji neutralnej i ostrzegawczej.
  • Liny – doskonale uzupełniają słupki ogradzające ze stali nierdzewnej. Chociaż występują w kilku kolorach, najczęściej spotyka się je w kolorze czerwonym. W naszej ofercie znajdziesz te liny z klipsami w kolorze srebrnym lub złotym, jak również same słupki.
  • Kasety z taśmą samonawijającą – do wyboru są również słupki odgradzające z kasetami samonawijającymi, które są już częścią samych słupków. Można je dostać ze słupkami z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

W przypadku, gdy nie potrzebujesz słupków i chciałbyś uzyskać odgrodzenie bez nich, wówczas idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest zakup kaset ściennych z taśmą samonawijającą. Jak już sugeruje sama ich nazwa, do działania wymagają one jednak ścian, na których zostaną zainstalowane kasety. W tym wariancie należy zawsze uwzględnić odległość między dwoma ścianami, ponieważ długość taśmy samonawijającej jest z góry określona.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys