Jak wybrać obcinarkę do papieru?

13.03.2023
Cięcie papieru może być czasem uciążliwe. Szczególnie wtedy, gdy trzeba obciąć dużą ilość papieru w domu lub w pracy, albo gdy wymagamy, by cięcie było doskonale równe. Przy ręcznej pracy z nożyczkami nie zawsze się uda. Obecnie coraz częściej firmy (i osoby prywatne, które potrzebują papieru np. do swojej działalności twórczej) wybierają obcinarki, czy też gilotyny do cięcia papieru.
Obcinarki do papieru pomagają zredukować niepotrzebny czas, który musiałbyś poświęcić na cięcie arkuszy. Ponadto, potrafią one obciąć papier naprawdę równo. Na czym skupić się podczas wybierania obcinarki?

Jaki format papieru będę obcinać

W całej branży, a także w naszej ofercie, najczęściej znajdziesz gilotyny do cięcia papieru w formacie A4. Jeśli jest to niewystarczające, to możesz sięgnąć po obcinarkę dostosowaną do większego formatu.

Ile arkuszy papieru będę zwykle obcinać

Nie wszystkie gilotyny mogą obsługiwać większe ilości arkuszy papieru. Aby uniknąć rozczarowania, oprócz opisu wybranego przez ciebie obcinarki, należy dokładnie zapoznać się z klasyfikacją obcinarek – patrz poniższy rozdział.

W jaki sposób obcinarka będzie stosowana

Wybierając obcinarkę, warto zastanowić się nad tym, z jakich funkcji będziesz korzystał i czy będziesz używał gilotyny do papieru w domu czy w pracy. W naszej ofercie znajdziesz następujące obcinarki do papieru:

  • Obcinarki krążkowe – idealne do zastosowania w domu, gdzie przy cięciu niezbędna jest precyzja. Cięcie na obcinarkach krążkowych odbywa się poprzez nacisk na gumową listwę tnącą. Obcinarki krążkowe do papieru są dostarczane z gumową listwą tnącą, po jej zużyciu można kupić nową. W przypadku obcinarek krążkowych do papieru istnieje możliwość zakupu głowic tnących do cięcia dekoracyjnego (fałdy, falowanie itp.), na przykład do różnych zaproszeń, ogłoszeń lub kartek.
  • Obcinarki dźwigniowe do papieru – nadają się do użytku profesjonalnego w miejscach pracy, gdzie wymagana jest szybkość. Obcinarki dźwigniowe mogą z łatwością ciąć jednocześnie dużą liczbę arkuszy.
Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys