Jak właściwie dbać o tablice do pisania?

14.03.2023

Aby zapewnić długą żywotność tablic do pisania, zalecamy przestrzeganie poniższych podstawowych procedur konserwacyjnych. Podane zasady konserwacji dotyczą tablic magnetycznych, tablic niemagnetycznych i ceramicznych tablic do pisania.

Czyszczenie deski przed pierwszym użyciem

Aby usunąć kurz i wszelkie fabryczne zabrudzenia, najpierw przetrzyj tablicę ściereczką zwilżoną płynem do czyszczenia tablic lub użyj wilgotnych chusteczek do czyszczenia tablic. Opłucz deskę czystą wodą i wytrzyj do sucha szmatką.


Rutynowe czyszczenie tablicy

Do rutynowego czyszczenia tablicy podczas użytkowania należy używać tekstylii do czyszczenia lub gąbki do tablicy.

Zawsze wycieraj tylko suchy atrament z płyty. Czyszczenia dokonuj ruchem okrężnym. Zapewni to całkowite usunięcie zapisu z tablicy. Jeśli jakieś nieusunięte linie nadal pozostają na tablicy, przerysuj je markerem do tablic suchościeralnych i spróbuj ponownie wytrzeć je gąbką lub środkiem do czyszczenia tablic. Jeśli słabo wymazany obszar jest zbyt duży, spryskaj go płynem do czyszczenia tablic suchościeralnych i wytrzyj do sucha szmatką. Zamiast płynnego środka czyszczącego możesz również użyć chusteczek do czyszczenia tablic na mokro.

Jeśli używasz tyblicy codziennie, tablicę należy czyścić co najmniej dwa razy w tygodniu. Również dokładnie wyczyść tablicę roztworem czyszczącym lub wilgotnymi chusteczkami, jeśli zapis na tablicy jest starszy 2 dni.

Nie wycieraj tablicy wodą, ponieważ większość markerów do tablic używa wodoodpornych atramentów. Nie używaj żadnych ostrych przedmiotów, takich jak gąbki druciane, gąbki na naczynia itp. Nie używaj ściernych środków czyszczących (np. z piaskiem itp.). Szorstkie środki i przedmioty czyszczące uszkodzą powierzchnię deski i zmniejszą jej zdolność do czyszczenia (na powierzchni pozostaną smugi).

Czyszczenie gąbek do wycieraczek

Zabrudzone gąbki i szmatki do czyszczenia tablic należy czyścić ciepłą wodą z mydłem. Należy zostawić ich całkowicie wyschnąć przed ponownym użyciem. Jeśli powierzchnia gąbki czyszczącej jest zdarta lub uszkodzona, wymień gąbkę, aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni tablicy.

Markery

Do pisania używaj wyłącznie markerów suchościeralnych. Nie używaj markerów do flipchartów. Nigdy nie używaj długopisów, ołówków ani innych ostrych przedmiotów.


Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys