ELEMENT: System półek wiszących naściennych

14.01.2024

Zastanawiasz się, jak szybko, sprytnie i estetycznie przechować wszystko, czego potrzebujesz w swoim domu, piwnicy, garażu lub warsztacie? Wypróbuj praktyczne półki ścienne ELEMENT SYSTEM, które stanowią stabilny i trwały system półek na ścianę w bardzo korzystnej cenie! Zainspiruj się teraz!

O systemie ELEMENT

Element System to autorski system półek ściennych renomowanej firmy ELEMENT SYSTEM. System regałów znajduje szerokie zastosowanie jako efektowna przestrzeń magazynowa w gospodarstwach domowych, piwnicach, garażach, altankach, pomieszczeniach technicznych, ale także w biurach. Półki ścienne wykonane są z metalowych profili, które montuje się na ścianie. W profili zawieszone są nośniki (uchwyty na półki), na których zawieszone są półki. Dodatkowo możesz w pełni dostosować rozmieszczenie półek i koszy.

Korzyści regałów ściennych Element System

 • Szerokie zastosowanie - system regałów ściennych ELEMENT znajdzie szerokie zastosowanie jako przestrzeń magazynowa w gospodarstwach domowych, piwnicach, garażach, ale także w biurach
 • Zmienność — w razie potrzeby możesz łatwo przenosić lub dodawać półki w dowolnym momencie. Układ elementów zależy więc od Ciebie.
 • Łatwy montaż – w krótkim czasie mocujesz profile do ściany, a następnie wystarczy ułożyć elementy zgodnie ze swoimi potrzebami.
 • Jakość i design – system regałów ELEMENT pasuje do niemal każdego wnętrza, a kształt pomieszczenia nie jest dla niego przeszkodą. Niemiecki producent Element System charakteryzuje się wysoką jakością, którą utrzymuje od ponad 50 lat.
 • Korzystna cena – pomimo swoich zalet i jakości ten oryginalny system regałów ściennych nie jest kosztowną sprawą.

Jak umieścić systém ELEMENT na ścianie?

Poszczególne elementy systemu półek na ścianie ELEMENT zmontujesz dokładnie według swoich potrzeb i pomysłów w bardzo łatwy i szybki sposób. Wystarczą Ci tylko 4 kroki!

Krok 1.Wybierz profile

W pierwszym kroku ważne jest, aby wybrać odpowiednie profile. Wszystkie profile systemu regałów ELEMENT w różnych długościach dostępne są zawsze w wersji białej lub szaro-srebrnej. Możesz wybrać profile z 2 typów:

 • profile jednorzędowe — odpowiednie do umieszczenia jednego samodzielnego wieszącego regału
 • profile dwurzędowe — służą do umieszczania wielu regałów obok siebie. Profile dwurzędowe są również potrzebne w przypadku określonego rodzaju półki (zwłaszcza półek drewnianych laminowanych i drucianych).Krok 2.Wybierz półki

Kolejnym kluczowym elementem montażu regałów ELEMENT i przechowywania wszystkiego, czego potrzebujesz, jest dobór odpowiedniego rozmiaru i liczby półek lub koszy drucianych. Możesz wybrać:

 • Półki metalowe - mogą być montowane na nośnikach bez użycia łączników. Obciążenie półki 25-30 kg. Dostarczamy w kolorze białym i szarym. Są zawieszone na nośnikach typu PRO
 • Półki drewniane laminowane - grubość półek to 18 mm i mają długość 800 i 1200 mm. Głębokość to 200 lub 300 mm i można je znaleźć w kolorze/wzorze: biały, szary, buk, dąb. Półki drewniane umieszczane są albo na nośnikach typu PRO lub dla mocniejszego połączenia zalecamy przykręcenie do specjalnych nośników do półek drewnianych - typu ANGLE lub nośnika typu U (w połączeniu z uchwytami montażowymi)
 • Półki druciane – wykonane z drutu stalowego. Nośność 40 kg. Dostarczamy w kolorze białym i szarym. Są zawieszone na nośnikach typu WIRE
 • Wiszące kosze druciane - nośność 18 kg. Dostarczamy w kolorze białym i szarym. Kosze zawieszone są na specjalnych nośnikach, które są częścią opakowania kosza. Można je umieszczać na środnikach jednorzędowych i dwurzędowych.Krok 3.Wybierz nośniki

Jeśli wybrałeś już profile i właściwy rodzaj półki, możesz przejść do wyboru nośników. Dobór nośnika uzależniony jest głównie od rodzaju półki oraz sposobu podwieszenia.

 • Do zawieszenia metalowych półek wybierz nośniki typu PRO.
 • Nośniki typu ANGLE z otworami do przykręcenia do półek (dostarczane w komplecie 2 szt. lewa + prawa) przeznaczone są do zawieszania półek laminowanych.
 • Można również użyć specjalnych nośników typu U (przeznaczonych do podwójnie perforowanych profili) do zawieszenia drewnianych półek. Nośniki te należy uzupełnić o wsporniki montażowe (jednostronne lub dwustronne). Zaletą nośników typu U jest ich bardziej efektywny wygląd, a także oszczędność w przypadku montażu kilku modułów półek obok siebie. 1 nośnik U może zastąpić 2 standardowe drewniane nośniki półek, jeśli umieścisz 2 drewniane półki obok siebie na tej samej wysokości.
 • Specjalne nośniki typu WIRE do profili z dwoma rzędami perforacji przeznaczone są do zawieszania półek drucianych.

Blaszane panele na narzędzia

Jeśli chcesz postawić system półek ELEMENT w warsztacie, zamiast półek możesz wykorzystać również blaszane panele narzędziowe do przechowywania narzędzi, na których wygodnie zawiesisz najczęściej używane narzędzia i sprzęt.

Panele narzędziowe ELEMENT SYSTEM oferują wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego rozmieszczenia narzędzi w swoim warsztacie, gabinecie lub garażu. Podstawowymi elementami są moduły z perforowanej blachy stalowej, z których można zmontować panel ścienny o wymaganym rozmiarze. Umieszczając następnie wybrane haczyki, uchwyt i pudełka, możesz uporządkować obszar dokładnie według swoich pomysłów.


Akcesoria do regałów naściennych

Możesz również kupić u nas wszystkie akcesoria potrzebne do regałów ściennych, takie jak wsporniki montażowe, śruby, kołki, a nawet akcesoria, takie jak barierki półkowe.

Krok 4. - Montaż

A jak szybko montować panele ścienne ELEMENT, jeśli masz już wszystko wybrane? Obejrzyj to na poniższym filmie:

WSKAZÓWKA: Zainspiruj się propozycjami rozmieszczenia haczyków, uchwytów, półek i skrzynek do paneli narzędziowych ELEMENT SYSTEM w naszym wirtualnym salonie i zamawiaj od razu poszczególne elementy, które Cię zainteresują!

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys