/Nowości i inspiracje/Pomocne wskazówki/Domki ogrodowe: Jak łatwo przechowywać narzędzia

Domki ogrodowe: Jak łatwo przechowywać narzędzia

18.08.2022

Im bardziej pogoda pozwala nam pracować na zewnątrz, tym więcej rzeczy i narzędzi jest nam potrzebnych. Ale gdzie je przechowywać, żeby były chronione przed ewentualną wilgocią lub kradziezą? Mamy dla Ciebie proste i szczególnie szybkie rozwiązanie - domek ogrodowy. Ale jak wybrać ten właściwy?

Domki ogrodowe to praktyczny, tani i bardzo łatwy pomocnik nie tylko do przechowywania narzędzi ogrodniczych, gdy brakuje miejsca w garażu, ale także np. do domków w zabudowie szeregowej lub okazjonalnego spania znajomych. Mniejsze warsztaty DIY to również odpowiednie rozwiązanie. Ponadto montaż domku ogrodowego jest bardzo łatwy. Składasz go w dwie osoby w kilka minut. Jest również łatwy w utrzymaniu i obsłudze, a wszystko to za dobrą cenę.

1. Zastanów się, co będzie trzeba przechowywać

Wybierając idealny domek ogrodowy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, co będzie trzeba w nim przechowywać. Czy domek ogrodowy będzie służył wyłącznie do przechowywania ręcznych narzędzi ogrodniczych i akcesoriów basenowych?

A może chcesz również umieścić tutaj kosiarkę, traktor ogrodowy i rowery? Wszystko to warto wziąć pod uwagę przed wyborem domku ogrodowego. Polecamy też pomyśleć o wolnej przestrzeni do ruchu i manipulacji.

2. Wielkość i wysokość domku ogrodowego

Kiedy już masz pomysł na to, co będzie trzeba w nim przechowywać, nadszedł czas, aby zdecydować o wielkości domku ogrodowego. Do domów w zabudowie szeregowej lub w przypadku braku miejsca w garażu zalecamy wybór mniejszych domków ogrodowych, które nie zajmują dużo miejsca.

Z reguły domek ogrodowy o powierzchni od 3 do 4 m2wystarczy do przechowywania ręcznych narzędzi ogrodniczych, łopat, motyk, konewek, a nawet kół. W domku ogrodowym o wielkości około 5 m2 można również przechowywać rowery oraz większe elektronarzędzia, takie jak kosiarka ogrodowa czy mniejszy traktor.

Jeśli nie ogranicza Cię przestrzeń, możesz wybrać większe domki ogrodowe, ale upewnij się, że powierzchnia zabudowy nie przekracza 25 m2 i znajduje się co najmniej 2 metry od sąsiedniej działki - w innym przypadku konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowęWolną przestrzeń możesz wykorzystać jako warsztat zrób to sam lub jako miejsce na okazjonalne noclegi.

Wybierając domek ogrodowy, zastanów się również nad jego wysokością, która zdecydowanie powinna być większa niż wysokość europejskiej sylwetki, abyś mógł się w niej komfortowo poruszać.

Nasza wskazówka: Aby lepiej zorientować się, jaki rozmiar domku ogrodowego wybrać, zalecamy spisanie wszystkiego na kartce papieru i narysowanie na kwadratach planów pięter wszystkich nieporęcznych rzeczy, które należy przechowywać.

3. Zacznij od podłogi

Przed przystąpieniem do montażu domku ogrodowego należy również przygotować odpowiednią utwardzoną powierzchnię, na której domek ogrodowy postawisz. Większość domków ogrodowych dostarczana jest bez deski podłogowej.

Odpowiednią nawierzchnią, aby zapewnić stabilność domu, jest solidna, równa posadzka, taka jak kafelki lub posadzka betonowa, która powinna wystawać co najmniej 10 do 20 cm ponad otaczający teren. Polecamy również np. taras wyłożony kafelkami lub podłogę drewnianą.

Nigdy natomiast nie stawiaj domku na żwirze, kamieniach lub trawie - zostałaby zmielony przez wodę.

4. Jaki materiał wybrać?

Wybierając domek ogrodowy możesz również wybierać spośród kilku rodzajów materiałów, w tym różnych rozmiarów. Od klasycznego drewna, przez stopy metali, po nowoczesne tworzywa sztuczne. Jeśli zastanawiasz się nad szybkim i tanim rozwiązaniem, polecamy wybrać spośród dwóch ostatnich wariantów.

Metalowe domki ogrodowe wykonane są z wysokiej jakości blachy lub stali, dzięki czemu są również trwałe i doskonale odporne na złą pogodę. Zaletą jest również niska cena, łatwa instalacja i prawie zerowa konserwacja.


























Plastikowe domki ogrodowe są natomiast szczególnie mile widziane przez tych, dla których umieszczenie metalu lub drewna w ogrodzie byłoby niemożliwe ze względu na wyższą lokalną wilgotność. Nowoczesne tworzywa polietylenowe i poliwęglanowe nadają domku ogrodowym jego trwałość i jednocześnie lekkość bez konieczności kotwienia, co ułatwia jego przenoszenie. Zawsze zalecamy wybór plastikowych domków o metalowej konstrukcji, które wytrzymują silne wiatry do 150 km/h.
























































5. Zapewniona wentylacja i naturalne światło

Domki ogrodowe w naszej ofercie są zawsze wyposażone w okno, które możesz umieścić również tam, gdzie potrzebujesz. Nie ograniczaj się dostateczną ilością światła i nie zastanawiaj się, czy budować dom pod ścianą domu, czy na wolnej przestrzeni. Wystarczające światło nie będzie Cię ograniczać. Po prostu umieść okno po prawej lub lewej stronie domu, w zależności od potrzeb.

W wielu przypadkach wewnątrz domków ogrodowych znajduje się również kratka wentylacyjna, która zapewnia odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza wewnątrz domu. Dzięki temu nie musisz martwić się o pleśń czy skraplanie się wody na ścianach w przypadku nagłych zmian temperatury.

Wskazówka na zakończenie: Jeśli w domku ogrodowym planujesz przechowywać elektryczne narzędzia ogrodnicze, zalecamy również zakup (jeśli nie są zawarte w pakiecie) również wpuszczanego zamka bezpieczeństwa lub profilowanego zamka cylindrycznego. W ten sposób domek ogrodowy lepiej przygotujesz na próby nieproszonej wizyty.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2024 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys