7 porad: Co brać pod uwagę przy wyborze szafki ubraniowej?

30.10.2023

Specjalizujemy się w dziedzinie szafek. Oferujemy tysiące modeli. Jeśli wybierasz nowe lub wymieniasz istniejące szafki dla swoich pracowników lub gości, mamy dla Ciebie kilka informacji i wskazówek. Zebraliśmy 7 wskazówek, które pomogą Ci w nawigacji i wyborze idealnego typu dostosowanego do warunków pracy i potrzeb.

Szafki są idealne do przechowywania rzeczy osobistych i odzieży w każdej szatni. Niezależnie od tego, czy jest to szkoła, firma, biuro, publiczne baseny, czy nawet publiczna siłownia. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i wzorów szafki pasują absolutnie wszędzie. Ponadto bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów i odzieży klientów, pracowników lub gości jest zapewnione dzięki jednemu z pięciu rodzajów mechanizmów blokujących zawartych w każdej szafce z naszej oferty.

1. Szafki metalowe czy drewniane?

Szafki metalowe są najczęściej używane w szatniach, ponieważ są bardzo trwałe i najbardziej przystępne cenowo. Znajdują zastosowanie głównie w produkcji, gdzie wymagane jest przechowywanie odzieży roboczej/cywilnej.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z całkowicie metalowymi szafkami i jesteś fanem drewna, możesz wybrać szafki z metalowym korpusem i laminowanymi drzwiami, które wprowadzą przyjemne uczucie przytulności do szatni, w tym jej własnej przestrzeni. Połączenie metalu i drewna sprawia, że szafki są szczególnie odpowiednie do centrów fitness, spa i innych przestrzeni, w których wymagane jest połączenie estetyki i trwałości.

Dzięki klasycznemu wyglądowi praktyczne i nowoczesne szafki wykonane w całości z drewa tworzą ciepłą atmosferę i są szczególnie cenione w biurach. Nadają się również dla pracowników firm lub instytucji.

2. Kolory i wzory dostosowane do potrzeb przestrzeni

Metalowe szafki są dostarczane z szarym korpusem i malowanymi metalowymi drzwiami w kolorach z palety RAL. Do wyboru są warianty niebieskie, zielone, szare, beżowe, pomarańczowe, ciemnoszare i czerwone. Można również wybrać szafki metalowe z drzwiami laminowanymi w wykończeniu bukowym, dębowym, orzechowym, wiśniowym, brzozowym i wenge. Ponadto dostępne są także kolorowe dekory w odcieniach bieli, błękitu, zieleni, grafitu, pomarańczy i czerwieni.

Szafki wykonane w całości z drewna posiadają korpus i drzwi wykonane z laminowanej płyty wiórowej o grubości 18 mm od wiodących producentów Kronospan i Egger. Dostępne są w kolorach buk, wiśnia, brzoza, orzech i wenge lub z kolorowym laminowanym wykończeniem w kolorze niebieskim, szarym, pomarańczowym, czerwonym i zielonym.
Dostępność poszczególnych wariantów kolorystycznych zależy od konkretnego modelu.

3. Wybierz odpowiedni rodzaj konstrukcji

Metalowe korpusy szafek są spawane lub do montażu. Wersja spawana jest dostarczana w jednym kawałku, co eliminuje potrzebę montażu. Szafka do montażu wymaga samodzielnego złożenia. Trwałość wersji do złożenia jest porównywalna z szafkami spawanymi. Główne zalety to bardziej przystępna cena i różnorodność.

Szafki w wersji do złożenia są dostarczane w pudełku rozłożone na poszczególne części, co może być korzystne, na przykład, jeśli chcesz umieścić lub przenosić szafki w małych lub ograniczonych przestrzeniach (piwnica, wąskie korytarze, budynki wielopiętrowe itp.). Złożoność montażu prefabrykowanych szafek jest mniej więcej taka sama jak w przypadku mebli drewnianych.

W przypadku szafek wykonanych w całości z drewna można również wybrać model, który jest już zmontowany, czy też wersję do montażu.

4. Rozmiar i liczba przegródek w celu optymalizacji przestrzeni

Klasyczne szafki posiadają 2 przegrody. Ta opcja jest najczęstszym wyborem dla ośrodków sportowych i rekreacyjnych, a także obiektów szkolnych i firmowych.

Oferujemy również szafki z 3 przegrodami, które są szczególnie popularne w szkołach i tam, gdzie wiele szafek musi być ustawionych obok siebie. Rozwiązanie to pozwala skutecznie oszczędzać miejsce i koszty.

Jeśli chodzi o oszczędność miejsca, oferujemy również szafki wieloprzegrodowe z 2 do 30 przegródkami lub oddzielne metalowe szafki ubraniowe, które zapewniają maksymalną elastyczność w planowaniu i wyposażaniu szatni. Każdy zestaw można zmontować samodzielnie, zgodnie z własnymi potrzebami.

Standardowa szerokość komory szafki (drzwi) wynosi 300 mm. Jeśli potrzebujesz zaoszczędzić miejsce i szukasz klasycznego wariantu szafki, oferujemy również wąskie szafki z drzwiami o szerokości zaledwie 250 mm lub tzw. szafki z drzwiami "Z", które skutecznie podwajają przestrzeń do przechowywania nawet w mniejszym pomieszczeniu dzięki podziałowi na przedziały.

Z kolei, aby zmaksymalizować przestrzeń w jednej komorze, należy wybrać szerokie szafki z przegrodą, które nie tylko oferują więcej miejsca niż konwencjonalne szafki dzięki szerokości do 400 mm w jednej komorze, ale także przestrzeń do przechowywania ubrań cywilnych i roboczych dzięki wewnętrznej przegrodzie.

Zredukowane szafki o niskim profilu są odpowiednim wyborem do pomieszczeń o niskim suficie lub na poddaszu.

5. Jaki rodzaj podstawy szafki wybrać?

Szafki są produkowane bez podstawy, z nóżkami lub z cokołem.
Wyższe nóżki na szafkach mogą być użyteczne, na przykład w wilgotnych pomieszczeniach, w których podłoga jest często mokra lub gdy chcesz umyć podłogę pod szafkami.

Taki rodzaj podstawy zapewnia wówczas lepszą izolację termiczną od podłogi i łatwiejszy dostęp do przechowywanych przedmiotów.

Praktyczne mogą być również szafki z ławkami. Korpusy tych szafek są niższe (1500 mm) i są umieszczone na konstrukcji wraz z ławką z laminowanym siedziskiem. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni.

6. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szafki są dostarczane z następującymi rodzajami zamków:

  • Zamek obrotowy - służy do zamknięcia szafki, a następnie zamknięcia jej na kłódkę. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w zakładach przemysłowych, w których często dochodzi do zmian pracowników, lub w szkołach itp. W naszej ofercie akcesoriów do szafek znajdziesz kłódki na klucz i kłódki numeryczne.
  • Zamek cylindryczny - klasyczny zamek na klucz. W tym wariancie szafka zawsze zawiera 2 klucze. W przypadku zgubienia kluczy należy wymienić cały zamek lub zamówić dodatkowe klucze (zgodnie z numerem na zamku). Szafki mogą być również dostarczane z kluczem uniwersalnym, który umożliwia otwieranie wszystkich zamków (jeśli jesteś zainteresowany kluczem uniwersalnym i zapasowymi kluczami, skontaktuj się z nami).
  • Elektroniczny zamek szyfrowy - Elektroniczny zamek szyfrowy jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników poszukujących nowoczesnego i bezpiecznego sposobu zamykania drzwi z kontrolą dostępu i łatwością użytkowania. Ten zamek jest zasilany bateryjnie.
  • Mechaniczny zamek szyfrowy - ta opcja jest szczególnie przydatna tam, gdzie klucze nie mogą być dystrybuowane lub przechowywane w pracy ze względów operacyjnych. Prosty system mechaniczny eliminuje konieczność wymiany baterii.
  • Zamek RFID - zamek z bezdotykową technologią RFID zapewnia nowoczesne rozwiązanie dostępu do szafek poprzez dołączenie powiązanej karty. Główną zaletą jest łatwe zarządzanie poszczególnymi użytkownikami oraz operacyjne dodawanie/usuwanie kart do poszczególnych szafek.

7. Dodatkowe wyposażenie i akcesoria

W zależności od wybranego wariantu, w szafkach znajdują się również haczyki, drążki na wieszaki, półki i inne elementy wyposażenia. Dodatkowe elementy każdej szafki są zawsze wymienione w opisie produktu.
Oferowane szafki są zazwyczaj wyposażone w tabliczki znamionowe. Gwarantują one łatwą orientację. Do numerowania szafek można użyć zestawu naklejek na drzwi.
Wybrane szafki można doposażyć w inne akcesoria, takie jak ogranicznik kąta odchylenia drzwi, dodatkowa półka, cokół lub daszek.

Wskazówka: Do przechowywania mokrych lub brudnych butów można doposażyć szafki w gumową matę. Zalecamy również wybór odpowiednich ławek do przebieralni, aby zwiększyć komfort przebierania się.

Wybierz odpowiedni styl i typ szafki dla swojego otoczenia i stwórz zorganizowaną i stylową przestrzeń dzięki naszej szerokiej gamie szafek. Bez długiego oczekiwania możesz mieć u siebie wysokiej jakości szafkę doskonale spełniającą Twoje potrzeby, czy to do przestrzeni korporacyjnej, szkoły czy siłowni.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys