5 powodów, dla których warto kupić stół z regulacją

12.02.2024

Zastanawiasz się nad zakupem biurka z regulacją wysokości do swojego gabinetu lub biura dla swoich pracowników, ale nadal nie jesteś pewien, czy spełni wszystkie Twoje potrzeby oraz jakie zalety i korzyści ze sobą niesie? W artykule podsumowaliśmy dla Ciebie 5 powodów, dla których warto kupić stół z regulacją wysokości.
Stoły z regulacją wysokości coraz częściej znajdują swoje ważne miejsce nie tylko w biurach, ale także w warsztatach czy gabinetach lekarskich. A to głównie za sprawą ich pozytywnego działania podczas ciągłej pracy w jednym miejscu. W końcu zmiana pozycji pracy w ciągu dnia może mieć ogromny wpływ na zapewnienie Ci komfortu, produktywności i zdrowia.

1. Zdrowsze warunki w miejscu pracy

Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO, w dzisiejszych czasach prawie 60-85% dorosłej populacji spędza dużą część swojego życia w pozycji siedzącej. Jednak długotrwała praca siedząca i zła ergonomia miejsca pracy znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na choroby serca i naczyń, a także wiążą się z szeregiem krótkoterminowych i długotrwałych problemów zdrowotnych, do których zalicza się np.:

  • Zwiększenie masy ciała i ryzyko otyłości
  • Przewlekły ból pleców i napięcie mięśni szyi
  • Zła postawa, skolioza kręgosłupa
  • Zwiększone ryzyko raka piersi i jelita grubego

Stół z regulacją pozwala z łatwością przełączać się pomiędzy pracą siedzącą a stojącą, co może znacząco odciążyć kręgosłup, poprawić krążenie krwi w kończynach dolnych, a także wspomóc aktywny metabolizm w ciągu dnia. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia bólu pleców i innych problemów związanych z siedzącą pracą.

Nasza wskazówka: Oprócz pracy naprzemiennej w pozycji siedzącej i stojącej bardzo ważne jest również ograniczenie ryzyka związanego z pracą siedzącą, na przykład regularnymi aktywnymi przerwami. Dlatego staraj się wstawać i rozciągać przez co najmniej 2 minuty co godzinę. Przeczytaj więcej: 9 wskazówek: Jak zmniejszyć ryzyko związane z siedzącym trybem pracy.

2. Zmienność i wygoda miejsca pracy

Każdy człowiek jest inny i może mieć inne wymagania co do zapewnienia mu komfortu podczas pracy. Ogromną zaletą biurek z regulacją wysokości jest więc także ich zmienność i dostosowanie wysokości blatu do wszystkich, którzy w danym momencie wykorzystują przestrzeń roboczą do pracy lub nauki.

Standardowo można wybrać stoły z regulacją wysokości z 2 rodzajami napędów:

  • Mechaniczny - wykorzystuje uchwyt do regulacji wysokości stołu, który należy obracać podczas opuszczania/podnoszenia blatu.
  • Elektryczny – natomiast wykorzystuje silnik do zmiany wysokości i steruje się nim za pomocą przycisków ze strzałkami umieszczonych pod blatem stołu.

W odróżnieniu od napędu mechanicznego, stoły z elektryczną regulacją z napędem elektrycznym, pozwalają w ciągu zaledwie kilku sekund wygodnie i bez wysiłku wyregulować wysokość powierzchni roboczej, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb osoby, która w danym momencie będzie korzystała ze stołu z regulacją.

720 wariantów stołów elektrycznych z regulacją wysokości w magazynie!

W naszej ofercie znajdziesz 720 wariantów stołów z regulacją wysokości do biura. Możesz wybierać nie tylko pod kątem kształtu i koloru podstawy, ale także wykonania i wzoru blatu.


W Państwa profesjonalnym i domowym warsztacie polecamy także umieszczenie stołów warsztatowych OBOL lub ULIX z regulacją wysokości, które wyposażone są w bardzo wytrzymały blat z desek z twardego drewna o dużej nośności, który zapewni wsparcie nie tylko podczas szczegółowej, ale i dłuższej pracy przy stole warsztatowym.
Nasza wskazówka: Zalecamy, aby zawsze ustawiać wysokość stołu tak, aby ekran monitora znajdował się na wysokości oczu użytkownika. Zalecamy również, aby zawsze siedzieć/stać przy stole w pozycji wyprostowanej, z rozluźnionymi ramionami i równomiernym obciążeniem stóp. Więcej informacji na temat wymagań dotyczących biurka.

3. Zwiększanie produktywności i motywacji

W przypadku niektórych osób naprzemienna praca siedząca i stojąca pomaga również poprawić skupienie, koncentrację, produktywność i redukcję stresu. Mówi się, że biurka z regulacją wysokości zwiększają wydajność o co najmniej 10%. Praca na stojąco może również pomóc w walce z sennością i zmęczeniem, które mogą być związane ze statycznym siedzeniem przy biurku.

4. Wsparcie aktywnego ruchu

Wprowadzenie pracy stojącej stworzy także przestrzeń do aktywnego poruszania się podczas pracy. Pracując na stojąco, pracownicy mogą nie tylko się rozciągać, ale także wykonać kilka prostych ćwiczeń czy porozmawiać ze współpracownikami. Zdrowsi pracownicy stanowią mniej dni chorobowych i mniej pieniędzy wydawanych na ubezpieczenie zdrowotne.

5. Inwestycja długoterminowa

Chociaż zakup biurka z regulacją wysokości może początkowo wydawać się droższy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego długoterminowe korzyści. Biurko z regulacją wysokości może pomóc chronić zdrowie przed długotrwałymi negatywnymi skutkami siedzącej pracy.
Ponadto stoły z regulacją wysokości i napędem elektrycznym to wysokiej jakości meble, które przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyć przez wiele lat. Zakup biurka z regulacją wysokości do biura lub gabinetu stanowi zatem, łącznie z powyższymi, inwestycję w produktywność, zdrowie i dobre samopoczucie, która powinna się zwrócić w dłuższej perspektywie.

Ostatnia wskazówka

Zdecydowałeś się na zakup stołu z regulacją wysokości i liczy się dla Ciebie jakość, szeroki wybór i szybka dostawa w ciągu 48 godzin od wysyłki zamówienia?
Już trzeciego dnia od złożenia zamówienia skonfiguruj swoje biurko dokładnie według swojego wzrostu i preferencji! Dodatkowo naszym klientom oferujemy 7-letnią gwarancję, która jest dowodem naszego przekonania o jakości naszych produktów. W magazynie posiadamy również szeroką gamę różnych wariantów stołów z regulacją, dzięki czemu możesz wybrać stół dokładnie według swoich potrzeb i preferencji estetycznych.

Dzwoń za darmo
Pon-Pt, 7:00 - 17:00
logo

Wyposażymy Twoją firmę w 48h

B2B Partner sp. z o.o.
Królewska 65A/1
30-081 Kraków

© 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys