UWAGA: W dniu 25.04.2024 w godzinach 5:00 - 11:00 nastąpiła przerwa w świadczeniu usług komunikacyjnych na naszej stronie internetowej. Wiadomości wysłane w tym momencie na nasze adresy e-mail nie zostały dostarczone. Przepraszamy za komplikacje. Więcej informacji.

Jak wybrać krzesła biurowe?

3.03.2023

Wybierz właściwe krzesło!

Niezależnie od tego, czy wybierasz krzesło do pracy dla siebie, czy też dla swoich pracowników, przy wyborze krzesła biurowego należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • ile godzin dziennie spędzisz, siedząc na krześle
  • istniejące ograniczenia zdrowotne i waga osoby siedzącej
  • przestrzeń potrzebna do poruszania się na krześle
  • możliwości regulacji i wyposażenie krzesła biurowego

Ile godzin dziennie spędzasz, siedząc na krześle

Jeżeli będziesz korzystać z krzesła tylko przez krótki czas, wystarczy podstawowy model z mechanizmem permanentnego kontaktu i regulowanym kątem nachylenia oparcia. Jeżeli jednak będziesz spędzać na krześle większość swojego czasu pracy, to naprawdę warto w nie zainwestować. Odpowiednio dobrane krzesło biurowe musi umożliwiać indywidualne dopasowanie do wzrostu, wagi, kształtu ciała i potrzeb użytkownika. Dlatego zalecamy wybór krzesła wyposażonego w mechanizm synchroniczny, asynchroniczny lub bujania, która automatycznie dostosowuje oparcie i siedzisko fotela do ruchów tułowia, zapewniając stałe podparcie w strefie pleców.

Istniejące ograniczenia zdrowotne i waga osoby siedzącej

Wygodne i zdrowe siedzenie zapewnia również anatomicznie ukształtowane siedzisko z zaokrągloną krawędzią, które umożliwia wygodne siedzenie bez ucisku na dolne partie ud, wystarczająco duże oparcie, które podpiera plecy na całej długości i przez cały czas siedzenia oraz podparcie lędźwiowe. Aby krzesło służyło przez długi czas, należy zwrócić uwagę na jego maksymalne dopuszczalne obciążenie.
Wskazówka: W przypadku każdego krzesła biurowego podajemy jego obciążenie

Przestrzeń potrzebna do poruszania się na krześle

Wybierając krzesło, należy pamiętać o całkowitej przestrzeni roboczej. Częstym ograniczeniem jest np. wysokość stołu, gdzie podłokietniki nie mieszczą się pod stołem (można to rozwiązać np. poprzez regulację wysokości podłokietników), kółka mogą obijać się o szafki lub pojemniki, przestrzeń za plecami siedzącego nie pozwala na bujanie się itp.
Wskazówka: Dla każdego fotela biurowego podajemy następujące wymiary: wysokość całkowita, wysokość siedziska, głębokość siedziska, szerokość oparcia, wysokość oparcia, wysokość podłokietnika nad siedziskiem, ...

Opcje regulacji krzesła biurowego

Główne parametry przy wyborze krzesła biurowego to rodzaj mechanizmu krzesła, możliwości regulacji wysokości, głębokości siedziska oraz inne elementy wyposażenia, takie jak podparcie lędźwiowe czy regulowane podłokietniki.

    Dzwoń za darmo
    Pon-Pt, 7:00 - 17:00
    logo

    Wyposażymy Twoją firmę w 48h

    B2B Partner sp. z o.o.
    Królewska 65A/1
    30-081 Kraków

    © 2010 - 2023 B2B Partner - Wszystkie prawa zastrzeżone.
    Profesjonalny e-sklep skrojony na miaręshopsys