Jak wybrać odpowiednią wagę?

Potrzebujesz zważyć małe przedmioty, przesyłki pocztowe, złoto, leki lub ciężkie przedmioty? Mamy dla Ciebie pomocne wskazówki, jak wybrać właściwą wagę. W naszej ofercie znajdziesz wagi biurowe, wagi laboratoryjne, wagi liczące, wagi mostkowe, wagi platformowe, wagi hakowe.

Co będziesz ważyć?

Odpowiedni typ wagi należy wybrać biorąc pod uwagę rozmiar i charakter ważonych przedmiotów:

Kompaktní váhy

Wagi kompaktowe
Mają uniwersalne zastosowanie zarówno w biurach jak i warsztatach do ważenia małych przedmiotów, listów i paczek, itp.


Laboratorní váhy

Wagi laboratoryjne
Wagi z wielką dokładnością do 0,01 g odpowiednie do laboratorium, farmacji lub złotnika.


Plošinové váhy

Wagi platformowe
Platformy ważące przeznaczone do większych przedmiotów różnego charakteru, mają oddzielny panel sterowania i wyświetlacz.


Počítací váhy

Wagi liczące
Specjalne wersje wag, które umożliwiają ustawić tzw. masę referencyjną jednej sztuki a na podstawie tego wyniku ustalić całkowitą ilość przedmiotów na wadze. Szczególnie przydatne do liczenia drobnych komponentów, części.


Závěsné váhy

Wagi hakowe
Używane do ważenia surowców i różnych przedmiotów, które są zawieszone do dźwigu lub innego urządzenia. W ofercie małe wagi przenośne do szybkiego ważenia oraz wagi dźwigowe z zasięgiem do kilku ton.


Paletové vozíky s váhou

Wózki paletowe z wagą
Odpowiednie do ważenia na obsłudze spedycyjnej ładunków. Wózki paletowe z wagą łączą zalety zarówno samych wózków paletowych jak i wag.

 

Materiał platformy ważącej

  • plastik - wystarczające do powszechnego zastosowania w biurach lub do ważenia przesyłek itp.
  • blacha nierdzewna - nadaje się do częstego ważenia nawet w wymagających warunkach

Zakres ważenia i dokładność pomiaru

Zakres ważenia związany jest z podziałką skali, która określa dokładność pomiaru. Zazwyczaj, im większa podziałka skali tym droższa waga. W licznikach wag, ważną informacją jest również minimalna waga sztukowa, która określa ile musi ważyć 1 szt ważonych przedmiotów,  w celu korzystania z funkcji liczenia wagi.

W jakim środowisku ważysz?

Na wilgotnym i zapylonym środowisku, konieczne należy wybrać odpowiednią wersję wagi. Odporność na kurz i wodę ochrony zapewni pokrycie IP 65.

Czy waga będzie przenoszona?

Jeżli waga będzie używana w terenie lub w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia do zasilania, wybierz odpowiednią, alternatywną wersję- na baterie lub akumulatory ładujące. Źródło zasilania należy nabyć jako akcesoria dodatkowe.

Podłączanie do komputera lub drukarki?

Wybrane modele wag umożliwiają  podłączenie do komputera, drukarki lub systemu kasowego.