Co to są regały ścienne Element Systemu?

Element System to oryginalny, ścienny system półkowy, który znajdzie szerokie zastosowanie jako miejsca do przechowywania w domach, salonach, magazynach, piwnicach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych ale także biurach. System regałów składa się z metalowych profilów montowanych na ścianę. Do profilów mocowane są nośniki (uchwyty) na które zawiesza się półki.

Metalowe profile do regałów ściennych są perforowane w jednym lub dwóch rzędach obok siebie. Do otworów, rozmieszczonych  w odstępach 50 mm, zawiesza się nośniki (uchwyty półek).

 • Jednorzędnowe profile podstawowe nadają się do samodzielnie wiszących regałów.
 • Jeśli chcesz umieścić na ścianie obok siebie kilka półek, użyj profile z dwoma rzędami dziur.

Profile dostarczamy w dwóch kolorach: białym i srebrno- szarym.

Nośniki do regałów ściennych wybierz według typu półek i sposobu ich zawieszania.

 • Do zawieszania półek metalowych wybierz nośniki typu PRO.
 • Do zawieszania półek laminowanych są przeznaczone nośniki typu ANGLE z otworami na przyśrubowanie półek. (dostarczane w zestawie 2 szt lewe+ prawe).
 • Do zawieszania półek drewnianych możesz użyć specjalnych nośników typu U (przeznaczone do profilów z podwójnym dziurowaniem). Nośniki te trzeba uzupełnić uchwytami montażowymi (jednostronne lub dwustronne). Zaletą nośników typu U jest ich efektywniejszy wygląd a także oszczędność w przypadku montowania większej ilości modułów półkowych obok siebie.
 • Do zawieszenia półek drucianych przeznaczone są specjalne nośniki typu WIRE do profilów z dwoma rzędami dziur.

Półki umieszczane są na nośnikach. Półki mogą być wykonane z blachy stalowej, drutu stalowego lub płyty laminowanej.

 • Półki metalowe nasadza się na nośniki bez użycia łączników. Nośność półek 25-30 kg. Dostarczane w białym i szarym kolorze. Zawieszane na nośniki typu PRO.
 • Półki z płyty laminowanej o grubości 19 mm, długości 800 i 1200 mm, głębokości 200 lub 300 mm w kolorze/wersji: białym, buk, orzech. Półki drewniane są ułozone na nośniki typu PRO lub dla pewniejszego połączenia, zaleca się wkręcić na specjalnych nośnikach na półkach drewnianych- typ ANGLE lub nośniki typu U (w połaczeniu z uchwytami montażowymi)
 • Półki druciane wykonane są z drutu stalowego. Nośność 40 kg. Dostarczane w kolorze białym i szarym. Zawieszane na nośniki typu WIRE.
 • Druciane kosze zawieszane, nośność 18 kg, dostarczamy w białym i szarym kolorze. Kosze zawieszane są na specjalnych nośnikach, które są w zestawie z koszem.

Zalety regałów ściennych Element System

 1. Szerokie zastosowanie - regałowy system ścienny Element Systém znajdzie szerokie zastosowanie  jako miejsca do przechowywania w domach, piwnicach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych, ale także w biurach.
 2. Różnorodność - w razie potrzeby, można łatwo przenieść lub dołożyć półki. Rozkład półek zależy od Ciebie.
 3. Łatwy montaż - profile w każdej chwili przymocujesz do ściany a potem rozmieścisz elementy według potrzeb.
 4. Jakość i wygląd - system regałowy Element System pasuje do niemal każdego wnętrza a kształt pomieszczenia nie jest przeszkodą. Niemiecki producent Element System wyróżnia się wysoką jakością, którą utrzymuje już od 50 lat.
 5. Korzystna cena - pomimo swych zalet i wysokiej jakości system regałowy utrzymuje dobrą cenę.

Jak to wykonać?

Montaż regałów Element System jest bardzo prosty. Przekonaj się oglądając ten film:

Strona internetowa do świadczenia usług wykorzystuje cookies zgodnie z polityką cookies. Zgadzam się