Wróć do: Ciekawostki

Jak odpędzić zimno w biurze lub w domu?

1.12.2021

W ostatnich dniach temperatura na zewnątrz stale spadała do zera. Do pracy idziemy zmarznięci, zimne powietrze od czasu do czasu nawiedza również nasze biuro lub dom. Czy to przez wytrwałego kolegę lub członka rodziny, który lubi otwierać okno w dowolnym momencie, czy przez słabe ogrzewanie w pomieszczeniu.

Jeśli należysz do tej części populacji, której ciągle jest zimno, zwróć uwagę. Dajemy Ci wskazówki dla sprawdzonych pomocników, którzy ogrzeją Cię w Twoim miejscu pracy lub w domu bez potrzeby centralnego sterowania klimatyzacją.

Ciepła podkładka pod stopy

Podczas pracy siedzącej większości z nas jest często zimno w pracy, zwłaszcza od stóp. W tym kontekście często używa się terminu „syndrom zimnych stóp”, który często kojarzy się z chłodniejszą pogodą. W tym przypadku idealnym pomocnikiem jest ergonomiczna podkładka pod stopy z regulacją temperatury od 25°C do 43°C, która jest nie tylko wygodna, ale również nadaje się do ergonomicznego siedzenia i wyposażona jest w punkty masażu. Dzięki łatwemu uruchomienieniu przez podłączenie do gniazdka jest idealna na przykład w biurze, w którym brakuje klimatyzacji. Nadaje się jednak również na upalne dni, kiedy wręcz przeciwnie przyjemnie chłodzi.

Ciepła podkładka pod stopy - B2B Partner

Funkcjonalny dywan grzewczy

Kolejnym świetnym pomocnikiem w rozgrzewaniu jest dywan grzewczy pod krzesłem biurowym, który w ciągu 5 minut od włączenia osiąga nawet ok. 30°C! Oparta jest na specjalnej folii elektrogrzewczej, wszytej obustronnie w wysokiej jakości dywan, który nie podlega procesowi starzenia. Dywan, który znajdziesz w naszej ofercie ma również tę zaletę, że w przypadku uszkodzenia jakiejś części, jedynie uszkodzona listwa grzewcza przestanie się nagrzewać. Pozostałe części pozostaną w pełni funkcjonalne.

Nasza wskazówka: Odpowiedni wybór krzesła biurowego również pomoże Ci się rozgrzać. Ciepłe rodzaje krzeseł lub foteli to głównie krzesła z tkaniny oraz skórzane krzesła biurowe. Z drugiej strony krzesła biurowe z siatki są mniej odpowiednie na chłodne dni.

Klimatyzacja ze sterowaniem WIFI

Jeśli natomiast potrzebujesz ogrzać większą część pomieszczenia, idealna dla Ciebie jest mobilna klimatyzacja, którą można łatwo przenieść, co przedstawia proste i szybkie rozwiązanie na zimę. Pomieszczenie nie tylko ogrzewa, ale także osusza powietrze i przyjemnie chłodzi latem. Po prostu podłączasz, zapewniasz odprowadzanie ciepła i możesz z niej korzystać. Ponadto w prosty sposób możesz nim sterować z telefonu komórkowego za pomocą aplikacji i łatwo go włączyć jeszcze przed przyjściem do pracy. Twoje biuro przywita Cię idealną temperaturą.

Jaka jest idealna temperatura w pomieszczeniu?

Niestety nie ma optymalnej temperatury, która odpowiadałaby nam wszystkim. Ponieważ różnimy się od siebie i w różnych porach roku ulegamy różnym odczuciom otaczającego nas środowiska, mamy również inne potrzeby. Jednak optymalna temperatura na stanowiskach pracy powinna wynosić od 21 do 23°C. Jednak według badań jest to temperatura idealna raczej dla przeciętnego mężczyzny więc dla kobiet powinna być nieco wyższa.Temperatura w biurze jest również regulowana przez warunki BHP.