Wróć do: Inspiracje

System zawieszania REPONIO do warsztatu, garażu i sklepu!

26.4.2022

Zastanawiasz się, jak efektywnie wykorzystać przestrzeń, a jednocześnie efektywnie i bezpiecznie przechowywać wszystko, czego potrzebujesz? Wypróbuj praktyczny system zawieszenia REPONIO, dzięki któremu będziesz miał wszystko zawieszone i dzięki temu natychmiast pod ręką! Dzięki estetycznemu wyglądowi pasuje nie tylko do Twojego warsztatu, ale również do garażu, gabinetu, kuchni, pomieszczenia technicznego czy przestrzeni biurowej.

System zawieszenia REPONIO

System zawieszenia REPONIO pomoże Ci nie tylko w uporządkowaniu, ale również w bezpieczeństwie podczas przechowywania wszystkich Twoich rzeczy. Wliczając w to fakt, że jest nie tylko łatwy w montażu, ale także w pełni zmienny, a dzięki licznym akcesoriom łatwy w łączeniu. Z łatwością przeniesiesz w nim poszczególne haczyki, pudełka i półki, dokładnie tak, jak potrzebujesz. Ponadto oszczędzasz cenną powierzchnię podłogi. W razie potrzeby można również łatwo zdemontować i ponownie wykorzystać system w innym miejscu.

System zawieszenia REPONIO jest przydatny nie tylko w hobby, ale również w profesjonalnych warsztatach rzemieślniczych, w których trzeba sprawnie przechowywać wszystkie narzędzia. Dzięki swojej estetycznej konstrukcji doskonale pasuje również do garażu, gabinetu, kuchni, pomieszczenia technicznego czy przestrzeni biurowej.

Nasza wskazówka: Do przechowywania tylko niewielkiej ilości narzędzi lub drobiazgów, na przykład w kuchni, zalecamy stosowanie szyn na wkręty VERSO o długości 100 lub 200 cm.

Panele wiszące i szyny śrubowe

Podstawowym elementem systemu zawieszenia REPONIO jest wysokiej jakości panel zawieszenia HAREO, który wykonany jest w 100% z recyklingu PVC i w naszej ofercie znajdziesz go o długości do 200 cm. Jego nośność to aż 200 kg/m2, dzięki czemu z łatwością utrzyma wszystko, co można znaleźć w ogrodzie i na zewnątrz. Możesz też łatwo łączyć poszczególne panele jeden na drugim lub obok siebie i tworzyć system dokładnie według swoich potrzeb.

Szyny do zawieszania paneli

Najodpowiedniejszym rozwiązaniem do mocowania paneli do ściany jest zawieszenie ich na szynach do zawieszania TIGLIA, które można łatwo przymocować do ściany za pomocą kołków z wkrętami (brak w zestawie).

Dodatkowo listy do zawieszania TIGLIA oferują możliwość montażu na wszystkich rodzajach powierzchni, dzięki czemu można je wygodnie przymocować nie tylko do ściany z cegły, ale także np. do drewna, płyt gipsowo-kartonowych, betonu czy płyt OSB. Szyny do zawieszania można również wygodnie skrócić do wymaganego rozmiaru za pomocą żelaznej piły, szlifierki lub tarczy tnącej.

Nasza wskazówka: Aby system zawieszenia REPONIO nie tylko dobrze działał, ale również dobrze wyglądał, do jego wykończenia można zastosować również estetyczne listwy narożne LATIA, listwy łączące ELIDO oraz listwy końcowe FINIO.

Haczyki i uchwyty do zawieszenia

Uniwersalne haczyki i uchwyty o nośności 80 kg pomogą powiesić pojedyncze rzeczy, dzięki nim na panelach powiesisz absolutnie wszystko. Możesz wybrać na przykład najpopularniejsze haczyki metalowe SIMPLO lub bardzo wytrzymałe gumowane haczyki PLURIA.

Świetnym pomocnikiem do przechowywania narzędzi będzie również uchwyt magnetyczny, na którym przymocujesz najlepsze śrubokręty, szczypce czy klucze boczne, których używasz najczęściej. W garażu czy spiżarni docenisz też np. specjalne haczyki na piłki, narty czy np. haczyk na rower, węże i drążki.

Półki, kosze i pudełka na wszystko inne

Następnie będziesz przechowywać przedmioty w koszach i pudełkach, które nie nadają się do wieszania na haczykach lub umieszczania w uchwytach. Kosze druciane VIDULA możesz wykorzystać np. do przechowywania rzeczy, które chcesz mieć dobrze widoczne lub musisz oddychać - sprzęt sportowy, ubrania i drobiazgi. Plastikowe kosze PIXA i PIXINA mogą następnie pomieścić inne narzędzia, materiały eksploatacyjne, ręczniki lub zabawki.

Wysuwane plastikowe kosze SPOLIA najlepiej posłużą Ci do najdrobniejszych detali, takich jak śruby, wkręty, nakrętki, gałki czy klamerki do bielizny. Wiszący kosz tekstylny TELA XXL z łatwością pomieści również nieporęczny sprzęt, piłki lub zabawki.

Na panelach można również zawiesić półki warsztatowe ARTEO lub półki druciane PLANO, na których z łatwością położysz np. środki czystości lub wiertarkę akumulatorową.

Jak łatwo przymocować system zawieszenia REPONIO?