Wróć do: Inspiracje

Pożegnanie z chaosem i stosami dokumentów: jak ułatwić przechowywanie dokumentów?

23.2.2021

Zagubiona faktura, stosy rozrzuconych papierów, o których nawet właściciel stołu nie wie. Źle opracowane dokumenty mogą czasami wpędzić nas w duże kłopoty. Jak zrobić wystarczająco dużo miejsca na przejrzyste przechowywanie i archiwizację ważnych dokumentów, ale jednocześnie mieć je pod ręką w każdej chwili? Podzielimy się z Tobą naszymi wskazówkami!

Plastikowe kosze: krok, którego nie będziesz nigdy żałować

Zaczniemy od dokumentów, których w tej chwili nie potrzebujemy do naszej pracy, ale wkrótce będziemy musieli do nich wrócić, dlatego dobrze jest mieć je przy sobie. Do przechowywania takich dokumentów świetnie nadają się plastikowe czteropoziomowe organizery, które są łatwe w montażu i mają małą nośność. Ich kształt i rozmiar dostosowany jest tak, aby nie zajmowały niepotrzebnie dużo miejsca, ale jednocześnie aby dokumenty o formacie A4 wygodnie zmieściły się w poszczególnych przegrodach.

NASZA WSKAZÓWKA: Plastikowe organizery na dokumenty w możesz zakupić w promocji 1 + 1 GRATIS

Segregatory: klasyk, który nie zawiedzie

Wiele obszernych dokumentów wymaga przez jakiś czas archiwizacji. Największymi pomocnikami w tym przypadku są klasyczne segregatory, teczki oraz teczki zawieszane.

Kolejnym celem w przyszłości mogą być meble, w których będziemy mogli te rzeczy przechowywać. Rozwiązań jest wiele. Należą do nich na przykład pudełka, regały archiwalne, regały metalowe, czy dla tych z nas, którzy stawiają na design, również otwarte szafy z wieloma przegrodami.

NASZA WSKAZÓWKA: Regały biurowe WHTE LAYERS to idealne rozwiązanie do recepcji, gdzie na co dzień składowana jest poczta lub inne dokumenty do poszczególnych działów.

Sejfy: zabezpieczenie dokumentów, które mają wyższą wartość

Jeśli masz w swoim miejscu pracy dokumenty, które musisz chronić możesz skorzystać z elektronicznego sejfu na meble, który jest obecnie w promocji 1 + 1 GRATIS!