Wróć do: Inspiracje

7 pomysłów (nie tylko) na prezenty świąteczne dla majsterkowiczów i rzemieślników

24.11.2022

Czy masz w swoim otoczeniu lub w rodzinie majsterkowicza lub złotą rączkę, dla którego szukasz praktycznego i odpowiedniego prezentu na Boże Narodzenie? Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 wskazówek, które z pewnością pomogą w wyborze.

Każdy majsterkowicz i rzemieślnik z pewnością doceni praktyczny upominek, z którego faktycznie będzie korzystał, a którego może jeszcze brakować w jego domowym wyposażeniu lubo którym od dawna marzy.

​​1. Narzędzia

Pierwszą z praktycznych wskazówek na prezent dla majsterkowicza są zwłaszcza wysokiej jakości narzędzia, które stanowią podstawę każdego, a przynajmniej podstawowego wyposażenia. Zawsze dobrze jest mieć w domu dużą liczbę narzędzi ręcznych do wyboru, które pomogą nie tylko przy różnych domowych naprawach, ale także przy samym hobby.

Idealnym rozwiązaniem przy wyborze narzędzi ręcznych są szczególnie zestawy narzędzi ręcznych, które nie tylko zawierają wszystko, czego potrzebujesz, ale dzięki już oddzielnemu przechowywaniu narzędzia już nigdy nie będą leżeć jedno na drugim w szufladzie.

W tym narzędzia ręczne, często niezbędne są również narzędzia elektryczne lub akumulatorowe, do których należą np. wiertarki, piły czy szlifierki kątowe.

2. Pomoc w mierzeniu

Czy Twoja złota rączka często lubi rekonstruować lub przemieszczać meble? Aby zmierzyć długość, temperaturę podgrzewanego materiału czy sprawdzić poziomowanie podłogi i obrazu wiszącego, Twój majsterkowicz z pewnością posłuży się również np. wysokiej jakości miernikiem, poziomnicą, termometrem czy multimetrem.

Do bardziej skomplikowanych prac, gdzie wymagana jest duża dokładność pomiaru, z pewnością doceniony zostanie np. laser krzyżowy.

3. Walizki na narzedzia

Aby narzędzia nie walały się w szufladzie, były zawsze czyste i pod ręką, ważne jest również ich odpowiednie przechowywanie. Walizki na narzędzia to praktyczne i przenośne rozwiązanie do przechowywania narzędzi ręcznych i śrub, które majsterkowicz może z łatwością przenieść dokładnie tam, gdzie ich potrzebuje lub umieścić w szafce lub we wnętrzu samochodu.

Walizki na narzędzia

Szukasz gotowego rozwiązania dla swojego majsterkowicza z wstępnie wybranymi narzędziami, które również mają swoje miejsce w walizce z pianki? W takim razie walizki z narzędziami są dla Ciebie idealnym wyborem. Ich wnętrze nie tylko wygląda estetycznie i schludnie, ale jest wyposażone również w wszystkie niezbędne narzędzia ręczne do podstawowych napraw i innych prac. Z naszej oferty wybieramy specjalnie dla Państwa następujące walizki narzędziowe:

Pojemniki na małe elementy

Czy Twój majsterkowicz potrzebuje walizki na śruby i inne drobne materiały? Wypróbuj nasze profesjonalne organizery na małe części! Walizki na drobne części nie tylko pomieszczą dużą ilość komponentów czy elementów łącznych, ale dzięki przezroczystej pokrywie Twoja złota rączka będzie miał doskonały wgląd w ich ilość nawet bez jej otwierania. W naszej ofercie posiadamy je w różnych wzorach w zależności od ilości pudełek wewnętrznych.

Walizka na kółkach

Czy Twoja złota rączka ma już zbyt wiele narzędzi, aby zmieściły się w klasycznej walizce? W takim razie czas zaopatrzyć go w wysokiej jakości, dużą i mobilną walizkę narzędziową. Te walizki na kółkach mogą pomieścić dużą liczbę narzędzi i akcesoriów oraz ułatwiają ich przenoszenie. Dodatkowo może z łatwością oddzielić górną część od wybranych walizek, która następnie służy jako mniejsza walizka podręczna, gdy potrzebuje tylko podstawowych narzędzi.

4. Panele do zawieszania

Jeśli Twój majsterkowicz spędza więcej czasu w jednym miejscu (w garażu, domowym warsztacie lub w altanie ogrodowej), panele narzędziowe są dla niego świetnym rozwiązaniem na prezent. Panele narzędziowe oferują wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego uporządkowania narzędzi w warsztacie lub garażu.

Podstawowymi elementami są moduły z blachy perforowanej lub panelu wiszącego, z których można zmontować stojak ścienny na narzędzia o wymaganej wielkości. Umieszczając kolejno wybrane haczyki, uchwyty i pudełka, majsterkowicz może urządzić miejsce do pracy dokładnie według własnego pomysłu.

5. Stół warsztatowy

Wszystkim majsterkowiczom zdecydowanie polecamy również wysokiej jakości stoły warsztatowe do garażu. Stół wysokiej jakości nie jest tylko dla profesjonalistów, ale i dla domowych majsterkowiczów. Czy Twoja złota rączka potrzebuje nowego miejsca do pracy w swoim garażu lub domowym warsztacie? Te garażowe stoły warsztatowe zapewnią mu wysokiej jakości powierzchnię roboczą w różnych rozmiarach, a także mnóstwo miejsca do przechowywania narzędzi ręcznych i elektronicznych oraz sprzętu.

6. Krzesło robocze

Aby majsterkowicz mógł wygodnie siedzieć w pracy, świetnym prezentem może być również trwałe krzesło warsztatowe, które jest bezpośrednio przystosowane do całodziennego siedzenia w pracy. Z krzesłem warsztatowym majsterkowicz może nie tylko regulować jego wysokość, ale także łatwo go konserwować. Kształt wybranych krzeseł sprzyja również prawidłowej postawie.

7. Odkurzacz

Czysty i zorganizowany, wolny od kurzu warsztat jest niezbędny. Duże zapylenie i niezorganizowany układ nie tylko powodują różne alergie, ale także nie sprzyjają narzędziom. Mały kompresor, odkurzacz ręczny lub mocny odkurzacz przemysłowy do odsysania na mokro i na sucho może być zatem pomocnikiem i bardzo praktycznym prezentem, który gruntownie oczyści warsztat lub garaż z niechcianego kurzu:

Ostatnia wskazówka: radio do odpoczynku i relaksu

Aby Twoja złota rączka mogła łatwo wykonać swoją pracę, zalecamy, abyś kupił również na przykład wysokiej jakości radio, które wytrzyma sporadyczne upadki, ale będzie również odporne na większe poziomy kurzu. Ponadto muzyka wpłynie na tempo jego pracy, nastrój, a także będzie pełnić rolę tła