Wróć do: Inspiracje

7 pomysłów: Prezenty świąteczne (nie tylko) dla uczniów

1.12.2022

Szukasz prezentu pod choinkę dla młodszego ucznia lub samodzielnego licealisty a może studenta prawa? Mamy 7 praktycznych wskazówek na prezenty, które z pewnością ucieszą każdego z nich!

1. Tablice korkowe a tablice do pisania nie tylko na notatki

Pierwszą z praktycznych wskazówek na świąteczny prezent dla ucznia jest wielofunkcyjna tablica korkowa lub tablica do pisania, na której uczeń może zamieścić nie tylko plan zajęć i dodatkowych aktywności, ważne daty czy przypomnienia, ale także ulubione zdjęcia lub plakaty, które będą mieć zawsze w zasięgu wzroku podczas nauki lub pisania pracy domowej.

Nasza rada: Możesz też wybrać wybrane tablice ogłoszeń i tablice do pisania w promocji 1+1 GRATIS i uszczęśliwić jednocześnie nawet 2 osoby!

2. Planery (nie tylko) dla lepszej organizacji pracy

Aby uporządkować tygodniowy harmonogram lub plany miesięczne i roczne, możesz również podarować uczniowi dowolne dostępne dzienniki jako prezent świąteczny, który może mieć zawsze przy sobie. Przy stole, przy którym spędza większość czasu podczas nauki, pomocnikiem i bardzo praktycznym prezentem będzie jednak tablica do planowania, którą będzie miał przed sobą na co dzień.

Możesz także dołączyć swoje notatki lub wspomnienia bezpośrednio na planerze. Możesz wybrać tablice do planowania na tydzień, miesiąc lub rok:

3. Podstawki na laptopa z optymalnym nachyleniem

Dla studentów, którzy większość czasu uczą się na laptopie, lekki stojak na laptopa może być praktycznym i szczególnie zdrowym prezentem.

Praktyczna podstawka pod laptopa o nowoczesnym designie, dzięki optymalnemu nachyleniu, zapewnia nie tylko wystarczającą wentylację samego laptopa, ale także prawidłową postawę ucznia lub ucznia podczas nauki. W wybranych modelach można również wygodnie regulować wysokość samego stojaka, w tym także nachylenie.

4. Uchwyt na monitor

Jeśli jednak Twój uczeń woli uczyć się na komputerze stacjonarnym w domu lub jest zapalonym graczem online, polecamy (z punktu widzenia zdrowego siedzenia przy komputerze) zapoznać się z kategorią uchwytów do monitora w ramach prezentów świątecznych.

Uchwyty do monitora ustawiają monitor w idealnej pozycji, odległości i nachyleniu dokładnie według indywidualnych potrzeb ucznia. Uczeń może następnie w dowolny sposób dostosować ustawienia.

5. Lampy stołowe do lepszego oświetlenia biurka

Bardzo pomocna może być kolejna praktyczna wskazówka na prezent świąteczny, zwłaszcza dla studenta, który jest bardziej nocnym markiem niż rannym ptaszkiem, na przykład nowa praktyczna lampa stołowa LED z lupą, która oszczędza jego oczy.

Ponadto uczeń będzie używał szkła powiększającego do lamp stołowych nie tylko do czytania, ale także podczas pracy z małymi częściami lub przedmiotami w ramach projektu do szkoły. Ponadto diody LED oszczędzają oczy ucznia, a także Twoje rachunki za energię.

6. Uchwyt na telefon lub tablet

Do wygodnej nauki lub relaksującego oglądania filmów i seriali na telefonie lub tablecie uczeń może skorzystać również z praktycznego uchwytu na telefon i tablet. Uczeń może po prostu położyć uchwyty na telefon i tablet na biurku obok swojego komputera lub laptopa i tym samym zapewnić sobie komfort oglądania, za co szczególnie wdzięczny będzie jego kręgosłup.

Dzięki minimalistycznemu wzornictwu i przegubowi obrotowemu uczniowie mogą łatwo rozłożyć uchwyty do wymaganej pozycji lub złożyć je i bezpiecznie przechowywać w torbie podróżnej na laptopa. Dodatkowo w połączeniu z klawiaturą telefon komórkowy lub tablet może w pełni pełnić funkcję zamiennika monitora.

7. Nowe przestronne biurko

Najważniejszą pomocą do nauki w pokoju jest niewątpliwie samo biurko, które powinno być nie tylko trwałe, ale i przestronne. Twój uczeń potrzebuje coraz więcej miejsca w swoim pokoju do nauki i przechowywania wszystkich pomocy dydaktycznych, a obecne biurko już mu nie wystarcza?

Może by tak jako niespodziankę dać mu nowe, wysokiej jakości biurko pod choinką, które zapewni uczniowi nie tylko wystarczająco dużo miejsca do pisania i czytania, ale także wystarczająco dużo miejsca do przechowywania podręczników, zeszytów i komputera? Wybraliśmy dla Ciebie te biurka dla studentów.

Nasza wskazówka: Polecamy wybór biurka dla studentów szczególnie w kolorze białym. Biel nie tylko nie rzuca się w oczy, ale zapewnia również wystarczającą przestrzeń do rozwijania kreatywności. Podobny do np. białego płótna malarskiego.

8. Krzesło ergonomiczne wspomagające zdrowe siedzenia

Ostatnią wskazówką na prezent pod choinkę dla młodego i starszego ucznia jest również nowe praktyczne i wygodn krzesło, które nie tylko będzie bezpośrednio dostosowane do jego potrzeb, doskonale uzupełni biurko, ale także zapewni zdrowe wsparcie dla rozwoju fizycznego ucznia. Ponadto może wytrzymać bardziej wymagające użytkowanie lub sporadyczne rozlanie napoju.

Rekomendujemy wybór krzeseł dla uczniów z jak największą możliwością regulacji, nie tylko wysokości, ale także z innymi funkcjami ergonomicznymi, które pozwolą np. na ustawienie oparcia, podłokietników, podparcia lędźwiowego czy zagłówka.

Ostatnia wskazówka: jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla więcej niż jednego ucznia, zalecamy również zapoznanie się z naszą kategorią krzeseł 1+1 GRATIS!